Lorbek uspešnejši od Lakoviča

Ljubljana, 18. 11. 2011 09.45 |

V košarkarski evroligi sta neporaženi le še dve moštvi, Barcelona in moskovski CSKA. Od slovenskih igralcev je na evroligaški sceni najbolje odigral Erazem Lorbek, ki je dosegel 14 točk.

Lepo zmago je v gosteh dosegel Partizan, ki je v zaključku tekme premagal EA Milano, Panathinaikos pa je presenetljivo izgubil v gosteh proti moštvu Brose Basket. Po petih krogih evrolige ostajata neporaženi le še dve moštvi, CSKA iz Moskve in Barcelona. V Turčiji sta se srečala Erazem Lorbek in Jaka Lakovič, še v lanski sezoni član katalonskega moštva, sedaj v dresu Galatasaraya. Ob zmagi Barcelone v gosteh pri Galatasarayu je Erazem dosegel 14 točk in dodal dva skoka v 24:35 minute, na drugi strani Jaka Lakovič 3 točke, 2 skoka, 2 podaji v 22:02 minute.

Erazem Lorbek
Erazem Lorbek FOTO: Reuters

Do še enega slovenskega obračuna je prišlo tudi v Madridu, kjer je prišlo tudi špansko-turškega obračuna, slavili so domači. Mirza Begić je za Madridčane dosegel štiri točke in dodal podajo v 12 minutah, Saša Vujačić pa osem točk, dva skoka, dve podaji v 27:14 minute za Efes. Od preostalih slovenskih igralcev je Gašper Vidmar zbral 10 točk, 6 skokov, 2 ukradeni žogi v 23:35 minute za Fenerbahče, Sašo Ožbolt dve točki, ukradeno žogo v 6:07 minute za Zagreb.