Lorbek popeljal Barco do prve finalne zmage

Barcelona, 10. 06. 2011 10.22 |

V finalu španskega državnega prvenstva je Barcelona proti tekmecu iz Bilbaa dobila prvo finalno tekmo. Prvi strelec tekme je bil slovenski reprezentant Erazem Lorbek, ki je postavil tudi osebni rekord.

V finalu lige ACB ima Barcelona prednost domačega terena, nasprotnik pa je veliko presenečenje letošnje končnice, Bilbao, ki je v polfinalu izločil favorizirani madridski Real. Kvalitete tekmeca so se Katalonci zavedali, zato so odločno odigrali uvodno tekmo finala in zanesljivo zmagali za deset točk, 74:64. Že v prvi četrtini so vodili za 14 točk, ob polčasu je bilo +12 in odločno so nadaljevali tudi v drugem polčasu. Razlika je rasla, po tretji četrtini je bilo že +24 (64:40) v korist gostiteljev, na koncu so košarkarji Bilbaa le ublažili poraz.

Erazem Lorbek
Erazem Lorbek FOTO: Reuters

Eden od dveh slovenskih reprezentantov v dresu Barce, Erazem Lorbek, je bil najboljši igralec tekme in je imel največjo minutažo od vseh igralcev obeh moštev. V 29 minutah je zbral kar 24 točk in sedem skokov ter dodal še podajo. To je tudi njegov osebni strelski rekord v španski ligi, do zdaj je bil njegov najboljši dosežek 18 točk. Drugi Slovenec v vrstah Barce Jaka Lakovič je igral slabih deset minut in zbral dve točki in podajo. Zanimivo je, da nihče od Lorbkovih soigralcev ni presegel meje desetih točk, po devet so jih dosegli Navarro, Ndong in Anderson. Pri gostih je prav tako le en košarkar presegel mejo desetih točk, to je bil Warren (12 točk).

V ligi ACB bo prvak moštvo, ki bo prvo doseglo tri zmage.

Barcelona – Bilbao 74:64 (26:12, 17:19, 21:9, 10:24)