Cleveland, 16. 04. 2017 09.04 |

J.K./Ž.L.
3

V pravi grozljivki v dvorani Quicken Loans Arena so prvaki lige NBA Cleveland Cavaliers zmagovito začeli boje v letošnji končnici, a so se morali za zmago nad Indiana Pacers pričakovano zelo potruditi (109:108). Gostje so imeli kljub 32 točkam in 13 podajam LeBrona Jamesa priložnost tudi za zmago, ki pa jo je zapravil C.J. Miles. San Antonio začel s prepričljivo zmago. Zmagi še za Utah in Milwaaukee.

James prodira proti košu na prvi tekmi z Indiano.
James prodira proti košu na prvi tekmi z Indiano. FOTO: AP

Obrambo naslova so košarkarji Cleveland Cavaliers v končnici začeli z neprepričljivo zmago nad Indiana Pacers. C. J. Miles je imel po izenačeni tekmi v zadnjem napadu celo priložnost, da bi poskrbel za zmago gostov, a mu z metom s precej ugodnega položaja ni uspelo pokvariti večera v enem najbolj slovenskih mest ZDA. "Zadnji met? Kdorkoli (bi lahko vrgel, op. a.), le Paul George ne," je po tekmi priznal prvi strelec prvakov LeBron James in Cleveland se je očitno odločil prav, potem ko so se Pacers v zaključku tekme vrnili po 13 točkah zaostanka v tretji četrtini. Jeff Teague je zadel celo za vodstvo (105:103) dobre tri minute pred iztekom igralnega časa, a sta James in Kyrie Irving preprečila, da bi že na prvi tekmi letošnje končnice videli precejšnje presenečenje. Clevelandu ni prav nič pomagalo slabo izvajanje prostih metov (14/27), so pa se lahko zanesli na 32 točk svojega MVP-ja Jamesa, ki je košem dodal tudi 13 podaj in šest skokov na jubilejni 200. tekmi v končnici.

Začel sicer ni najbolje, a se je nato razigral, piko na i nizu 10:0 v tretji četrtini pa je pritisnil z lepim zabijanjem, ki je dvorano dvignilo na noge. V gostujočih vrstah se je Paul George pred sobotno tekmo ponašal s povprečjem 32,8 točke in 54,8-odstotnim metom v aprilu, a so ga konjeniki precej omejili in zadržali pri "le" 29 točkah ob metu 9/19. Stari Jamesov prijatelj Lance Stephenson je s klopi za Pacers dodal 16 točk, a je bilo to v dramatičnem večeru na vzhodu ZDA premalo za zmago. Kevin Love se je po tem, ko je prispeval prvih sedem domačih točk na tekmi, skupno ustavil pri 17 koših, Irving jih je zbral 23, medtem ko je bil na klopi Cavsov najbolj razigran Channing Frye (11).

Kanadska ekipa Toronto Raptors, ki nastopa v vzhodni konferenci, ni najbolje začela boja za šampionske prstane. Plenilci niso izkoristili prednosti domače dvorane in so proti gostujoči ekipi Milwaukee Bucks izgubili s 83:97. Na Zahodu so domači imeli polovičen uspeh. Košarkarji San Antonio Spurs so s 111:82 premagali Memphis Grizzlies za prvo zmago v letošnji končnici. Kawhi Leonard je za ostroge izenačil svoj najboljši dosežek na tekmah, odigranih v končnicah, dosegel je 32 točk. Ekipa Los Angeles Clippers pa je doživela poraz pod domačima obročema. Moštvo Utah Jazz je bilo boljše s 97:95.