Ljubljana, 22. 10. 2012 21.46 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so v 5. krogu regionalne lige ABA gostili zagrebško Cedevito in dvoboj v zadnjih štirih minutah izgubili (75:71). Najučinkovitejši pri poražencih je bil Dylan Page s 15 točkami, pri gostih pa je blestel Miro Bilan z 20.

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so se na obračunu evrolige s turškim velikanom Fenerbahčejem pošteno izpraznili, a za regeneracijo pred zahtevnim dvobojem regionalne lige ABA proti Cedeviti ni bilo veliko časa. Za nameček pa Zagrebčani nimajo več veliko kredita pri vodilnih predstavnikih kluba, saj v letošnji sezoni ne igrajo, kot bi želeli Mladen Veber in drugi. Slovenski selektor Božidar Maljović navkljub močno okrepljeni zasedbi še ni našel zmagovalnega recepta, v Stožicah pa so se že kazali obrisi igre, ki naj bi jo prikazovali. V prvi četrtini so namreč Vlatko Ilievski, Miro Bilan in Mickael Gelabale povzročali kar nekaj težav obrambi zmajev in po prvih desetih minutah dvoboja vodili z 22:17. Tudi nadaljevanje ni bilo nič drugačno, varovanci Saše Filipovskega pa niso imeli rešitve za consko obrambo tekmeca, ki je samo višal naskok. Znašal je že osem točk (31:23), nato pa so se gostitelji vendarle prebudili in začeli igrati svojo igro, ki jim je do izteka prvega polčasa prinesla zaostanek s tremi točkami (38:35).

Ljubljančani niso imeli rešitev za Mickaela Gelebala.
Ljubljančani niso imeli rešitev za Mickaela Gelebala. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju pa je začela delovati obramba slovenskih podprvakov, težave pa so se pojavile v napadu, saj zmaji po uvodnih dveh točkah več kot tri minute niso uspeli zadeti. Sušo je s košem prekinil Aron Baynes, po njegovem zgrešenem dodatnem prostem metu pa je težavo za 41:42 popravil še Dylan Page. In prav omenjenemu je s trojko uspelo dobro minuto kasneje izid poravnati na 46, gostje pa so do izteka 3. četrtine pritisnili do te mere, da so jo dobili s 54:53. Filipovski pa je pred zadnjimi desetimi minutami vendarle uspel iztisniti iz svojih varovancev zadnje atome moči in vse do zadnjih štirih minut obračuna so gostitelji vodili.

Nazadnje s 60:58, nato pa je spet začela delovati obramba Cedevite, v napadu pa je odgovornost prevzel Gelebale, ki mu ni bilo težko polniti ljubljanskega obroča, za nameček pa je dobre tri minute pred iztekom dvoboja peto osebno napako prejel center Baynes. Zmaji sicer niso popuščali, a igralca, ki bi lahko odločil dvoboj v zadnjih trenutkih, niso imeli. Gostje so se tako veselili zmage s 75:71.

Union Olimpija – Cedevita 71:75 (17:22, 18:16, 18:16, 18:21)
Page 15, Baynes 14, Blažič 7; Bilan 20, Wright 15, Gelabale 14.