Pokalna prvakinja Olimpija navdušujoče ugnala tudi Budućnost v ligi ABA, Krka se ni pobrala

Ljubljana, Laktaši, 22. 02. 2017 20.48 |

Dober teden za Union Olimpijo se je nadaljeval tudi v ligi Aba, kjer so zmaji po prekinitvi pokalne suše in zmagi v finalu Pokala Spar slavili še proti eni najmočnejših ekip v "jadranski" konkurenci, podgoriški Budućnosti (81:79). Poražena pokalna finalistka Krka v Laktaših ni prekinila črnega niza (72:85).

Gašper Okorn je trener zmajev.
Gašper Okorn je trener zmajev. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Uniona Olimpije so v nekaj dneh dosegli dve zelo pomembni zmagi. V nedeljo so v Domžalah osvojili slovenski pokal - njihovo prvo lovoriko v zadnjih treh letih in pol, zdaj pa so zabeležili še jubilejno deseto zmago v ligi Aba, s katero so se dokončno znebili vseh skrbi o obstanku v jadranski druščini. V legendarni dvorani Tivoli so premagali Budućnost, udeleženca končnice lige Aba, ki ni uspel zaustaviti naveze Nikola Janković-Brendon Jefferson, ki je skupaj dosegla 48 točk. Prvi je 24 točkam dodal 11 skokov, Jefferson pa je zadel pet trojk in tekmo končal s statističnim indeksom 25. Izenačeno srečanje, ki ga je na domači strani zaradi kazni Gašperja Okorna vodil njegov pomočnik Luka Bassin, je epilog doživelo v zadnjih minutah. Janković je dobro minuto pred koncem po asistenci Gregorja Hrovata zadel za 77:73, isti igralec je bil nato natančen še s črte prostih metov, vse upe Črnogorcev pa je pokopal Jure Pelko, ki je v zadnjih desetih sekundah ohranil mirno roko s kazenske črte. V zadnjih treh krogih bodo Ljubljančani dvakrat gostovali, v ponedeljek, 27. februarja, pri Crveni zvezdi in v zadnjem krogu v Zadru, vmes pa se bodo v Stožicah pomerili s Cedevito.

Košarkarji Krke so na večerni tekmi nadaljevali niz porazov. Potem ko so konec tedna izgubili finale pokala Spar proti Union Olimpiji, so v 23. krogu lige Aba doživeli trinajsti poraz v zadnjih petnajstih tekmah v tem tekmovanju. Tri kroge pred koncem so v nezavidljivem položaju; v naslednjem krogu bodo gostili zasedbo Mornarja, nato jih čaka gostovanje pri Partizanu, tekmovanje pa bo Krka sklenila 11. marca v Novem mestu proti Ciboni. Trenutno so z izkupičkom 7-16 na mestu, ki pomeni poimenski izpad iz jadranske druščine. Za Krko je bila to peta tekam v sedmih dneh in utrujenost je prišla do izraza v drugem polčasu. Igokea je tretjo četrtino dobila s 27:10, drugi polčas s 47:34, in na koncu zanesljivo zmagala s 85:72.