Le kaj bi Suns brez Gogija? 19 točk in nova zmaga ...

Utah, 30. 11. 2013 07.15 |

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns so v noči na soboto gostovali pri Utah Jazz in vknjižili novo letošnjo zmago. Tokrat so bili tudi na krilih slovenskega reprezentanta Gorana Dragića, s 112:101 boljši od gostiteljev.

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns so se na gostovanje k Utah Jazz odpravili odločeni vknjižiti novo letošnjo zmago. V prvi četrtini sicer niso igrali tako kot je trener Jeff Hornacek pričakoval, prejeli so kar 33 točk, tako, da je bila njihova glavna naloga v nadaljevanju nekoliko bolje pokriti razpoložene strelce. In to jim je uspelo že v drugi četrtini, ki so jo dobili z 31:18. Prednost 11 točk ob polčasu jim je omogočala mirnejše nadaljevanje v katerem so Goran Dragić (19 točk) in druščina le še stopnjevali ritem.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Prednost pred sklepnim delom dvoboja so namreč povišali na +17 in tako le mirno odigrali zadnji del dvoboja. Dobili so ga s 112:101 in tako izpolnili zastavljeni cilj. "Po skromni prvi četrtini nam je trener ukazal, da naj več delamo na kroženju žoge,“ je po končanem dvoboju dejal Ljubljančan Dragić in nadaljeval: "S tem smo naredili nekaj več prostora za naše strelce. Ko žoga hitro kroži, smo zares nevarno moštvo.“ Najučinkovitejši pri zmagovalcih je bil sicer Markieff Morris (23 točk).

V noči na soboto je na parket stopil tudi Beno Udrih, ki pa v porazu New York Knicks z Denver Nuggets (95:97) ni dosegel koša.

Utah Jazz - Phoenix Suns 101:112
Denver Nuggets - New York Knicks 97:95
Charlotte Bobcats - Milwaukee Bucks 92:76
Orlando Magic - San Antonio Spurs 91:109
Toronto Raptors - Miami Heat 83:90
Atlanta Hawks - Dallas Mavericks 88:87
Boston Celtics - Cleveland Cavaliers 103:86
Detroit Pistons - Los Angeles Lakers 102:106