Slovenski obračun Krki

Ljubljana, 10. 03. 2012 20.02 |

Košarkarji Zlatoroga so v 24. krogu lige Aba izgubili z Radničkim s 65:79. V Domžalah sta se v slovenskem obračunu pomerila Helios in Krka, zmaga pa je pripadla gostom (82:92).

Aleksander Sekulič
Aleksander Sekulič FOTO: Damjan Žibert
Na tekmi je že po izenačenem uvodu vse kazalo na zmago gostov iz Novega mesta. Ti so ob koncu prve četrtine povedli z 20:32, nato pa razliko nekajkrat povišali še za točko. V zadnjih minutah prvega polčasa pa so se gostitelji le zbrali in začeli Krkaše dohitevati. Na 40. točki sta bili ekipi vnovič poravnani, Sandi Čebular pa je gostitelje z uspešno izvedenim prostim metom celo popeljal v vodstvo. Takrat je bilo jasno, da bo zmagovalec odločen po menjavi strani.

Tudi tretji del ni prinesel odločitve in gledalci v domžalskem Komunalnem centru so bili pred napeto končnico. V zadnjem delu pa so bili bolj zbrani državni prvaki iz Novega mesta, ki so se veselili prestižne zmage v slovenskem dvoboju. Domačim ni pomagal niti izredno razpoloženi Klemen Prepelič, ki je dosegel kar 32 točk, od tega šest trojk. Z meti z razdalje so bili zelo učinkoviti tudi Dolenjci, ki so v 16 poskusih izza črte zadeli kar 11 košev in imeli statistiko v tem elementu bistveno boljšo kot pa pri prostih metih (13:22).

Laščani nadaljujejo črni niz

Laščani so tokrat vknjižili že 22. poraz (ob zgolj dveh zmagah), na drugi strani je bil Kragujevac uspešen dvanajstič (ob prav toliko porazih). Gostje so že od samega začetka prevzeli pobudo in vodstva niso več izpustili iz rok. Zaostanek domačih se je tako le še večal, pred zadnjimi desetimi minutami, ki so bile tako le še formalnost, je bil že več kot 20 točk. Gostitelji so se zaradi nekoliko bolj sproščene igre Radničkega v 34. minuti približali na –15 (50:65) in v zadnji minuti še na –13 (63:76), a kaj več jim do konca tekme ni uspelo, čeprav so zadnjo četrtino dobili z izidom 27:20.

Daniel Vujasinović (levo)
Daniel Vujasinović (levo) FOTO: Damjan Žibert

V vrsti domačih je bil z 19 točkami najuspešnejši Nejc Strnad, ki je poleg tega kar šestkrat zadel za tri točke. V vrsti Radničkega, pri slednjih je lahko trener v zadnjem delu tekme odpočil začetno peterko in dal priložnost mlajšim košarkarjem, pa je bil z 18 točkami najbolj učinkovit David Simon.