Kvalifikacije za EP: prvi poraz Slovenk

Ljubljana, 26. 06. 2012 20.04 |

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je v četrti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2013 doživela prvi poraz. V Ljubljani jo je premagala Slovaška z 72:61 (24:16, 38:35, 58:50).

Slovenska ženska reprezentanca je na tekmi 5. kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2013 doživela prvi poraz. Od izbrank Borisa Zrinskega so bile z 61:72 boljše Slovakinje. V prvem krogu je slovenska vrsta v Bruslju premagala Belgijo s 63:59, v drugem krogu je v Kranjski Gori z 79:68 ugnala Litvo, v tretjem pa v Slovenskih Konjicah še Nizozemsko z 68:52.

Nika Barič
Nika Barič FOTO: Damjan Žibert

Slovenke so tokrat tekmo začele najslabše v dosedanjem delu kvalifikacij. Slovakinje so namreč po zaostanku z 2:4 dosegle 12 zaporednih točk. Nasedli slovenski voz je nato potegnila Sandra Piršič, ki je pod košem nasprotnicam povzročala obilo težav. S košem in dodatnim prostim metom (njena 13. točka, do polčasa 17 točk in 8 skokov) je sredi 15. minute zaostanek znižala na 23:28, a bližje ni šlo vse do izdihljajev prvega polčasa. Najprej je kapetanka Maja Erkić v drugem poskusu le bila natančna izza črte 6,75, pri polaganju pa je bila v naslednjem napadu natančna še Eva Komplet (35:38).

Slovenija se je na začetku drugega polčasa še nekoliko bolj približala (39:41, 41:43, 44:46, 46:48), a je vrsti Borisa Zrinskega zmanjkal zadnji korak do preobrata. Slovakinje so se ob koncu tretje četrtine znova povzpele na +10 (48:58), domače pa nato zaostanka do konce tekme zaradi nezbranosti v obrambi, potem ko so nasprotnicam dopustile kar 22 skokov v napadu, ter slabega meta z razdalje (trojke 2:14) niso več znižale na manj kot šest točk (55:61).

V slovenskem dresu je Piršičeva, ki se je poškodovala sedem minut pred koncem dvoboja, a se v končnici vseeno vrnila na parket, tekmo končala s 25 točkami in 11 skoki, metala pa je prav vse proste mete slovenske reprezentance (11:15). Za Slovaško Ivana Jalčova prispevala 15 točk.

Slovenija - Slovaška 61:72 (16:24, 35:38, 50:58)