Krka zabeležila nov poraz

Novo mesto, 24. 01. 2012 20.27 |

Košarkarji Krke so v 2. krogu drugega dela evropskega pokala Uleb (skupina K) izgubili proti Budućnosti z 69:64. Pri Novomeščanih je bil najbolj razpoložen Zoran Dragič, ki je dosegel 14 točk.

Košarkarjem Krke se je na današnji tekmi najbolj poznala utrujenost, saj so zadnje štiri tekme v zadnjih 15 dneh odigrali v gosteh. Kljub temu v tokratni dvoboj niso stopili z belimi zastavami. Že takoj na začetku je s trojko tekmo odprl Nissim, vendar pa je bilo to tudi edino vodstvo domačih na tekmi, poleg tistega za 3:2. Nato so se namreč razigrali gostje, ki ničesar niso prepustili naključju. Po prvem delu je njihova prednost znašala že sedem točk, nato ob polčasu narasla na deset.

Trener Krke Aleksandr Sekulić.
Trener Krke Aleksandr Sekulić. FOTO: Damjan Žibert

Gostje so tudi v drugem delu vztrajno bežali varovancem Aleksandra Sekulića, v prvem polčasu je blestel Milan Milošević, v drugem pa sta niti igre prevzela Nikola Ivanović in Jermaine Anderson. Omenjeni trije so na koncu prispevali skoraj polovico vseh točk črnogorske ekipe. V dresu domačih je bil s 14 točkami najbolj učinkovit Zoran Dragić. Krka se je sicer v ključnih minutah tekme približala na vsega pet točk zaostanka (62:67), a so gostje zdržali pritisk in ohranili mirne roke ter srečanje zanesljivo dobili.

Krka - Budućnost 64:69 (16:23, 30:40, 43:57)