Krka visoko poražena pri klubu Tonyja Parkerja

Lyon, 12. 01. 2016 22.14 |

Košarkarji Krke so v tretji tekmi drugega dela pokala Fiba v skupini O izgubili proti Asvelu s 60:88 (19:29, 32:52, 50,68). To je drugi poraz Novomeščanov v tem tekmovanju, imajo še eno zmago. Naslednja tekma Krko čaka v sredo, 20. januarja, ko bo gostovala pri Maccabiju Rishonu.

Krka je bila brez pravih možnosti v predmestju Lyona.
Krka je bila brez pravih možnosti v predmestju Lyona. FOTO: Damjan Žibert

Krka je tekmo v predmestju Lyona proti Asvelu, klubu z največ lovorikami v Franciji, katerega predsednik je sicer zvezdnik lige NBA in San Antonia Tony Parker, začela slabo. Nerešljiva uganka je bil sprva David Andersen, ki je dal sedem od 12 točk francoske ekipe, po treh minutah je bilo 12:2, Ivan Velić pa je moral vzeti minuto odmora. Ta njegovim igralcem ni dosti pomagala, saj so nekaj minut kasneje po treh zaporednih trojkah Nicolasa Langa zaostajali že 11:27. Do konca prve četrtine so Novomeščani nekoliko zmanjšali zaostanek, toda ta se je v nadaljevanju spet povečal, po prvem polčasu pa je bil rezultat 32:52.

Asvel je v drugem polčasu brez večjih težav držal razliko. S hitro in agresivno igro je povzročal sive lase igralcem Krke, v končnico tekme pa vstopil z dovolj visoko prednostjo, da zmaga ni bila ogrožena niti za trenutek. Prvi strelec tekme je bil Andersen, ki je 22 točkam dodal še osem skokov in dve podaji, pri Krki je 11 točk dal Luka Lapornik, Erjon Kastrati je dal eno manj, to pa sta bila tudi edina igralca Krke z dvomestnim številom točk.

Asvel - Krka 88:60 (29:19, 23:13, 16:18, 20:10)