Krka v slovenskem derbiju prekinila črn niz porazov v regionalni ligi

Novo mesto, 20. 12. 2014 19.14 |

V zadnjem krogu prvega dela košarkarske lige ABA sta se v dvorani Leona Štuklja v Novem mestu pomerila Krka in Union Olimpija. Slovenski derbi v regionalni košarkarski ligi je pripadel Novomeščanom, ki so slavli z 71:54.

Noovmeščani so se veselili zmage v slovenskem derbiju.
Noovmeščani so se veselili zmage v slovenskem derbiju. FOTO: ABA liga

Kot že večkrat doslej so košarkarji Krke našli dodaten motiv proti tekmecu iz prestolnice in po sedmih tednih znova razveselili zveste privržence v ligi Aba. Novomeščani so zmagali po nizu šestih porazov oziroma prvič po 1. novembru. Krka je zdaj pri 6-7, Ljubljančani pa pri 8-5. Union Olimpija je prekinila serijo treh zmag in doživela peti poraz v ligi Aba. Zanjo Novo mesto očitno ostaja zakleto, saj v dolenjski prestolnici ni zmagala že od maja 2013 ali točno 582 dni. Hkrati pa je za Ljubljančane to šele drugi poraz na sedmih tekmah v decembru in eden najbolj bolečih. Dosegli so negativen rekord po številu doseženih točk in še drugič po slovenskem superpokalu oktobra izgubili z varovanci Aleksandra Džikića. Junaka zmage sta bila Nebojša Joksimović in Matej Rojc, ki sta v zadnji četrtini, ki jo je Krka dobila s 27:16, dosegla skupaj 23 točk. S tem sta bila tudi najboljša strelca tekme; Joksimović je vseh 14 točk dosegel v zadnjih desetih minutah - blestel je do 35. minute, ko je Krka povedla s 55:43, Rojc pa je skupaj zbral 16 točk, devet v zadnji četrtini.

Do konca leta sta v ligi Aba na sporedu še dva kroga. Prvi že v torek - Krka pri Cedeviti, Union Olimpija doma s Cibono, naslednji pa prihodnjo soboto (Krka - Partizan, Cedevita - Union Olimpija).