Novo mesto, 17. 05. 2014 20.49 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so si zagotovili igranje v finalu državnega prvenstva, potem, ko so na tretjem dvoboju s 74:67 ugnali domžalski Helios. Njihovi tekmeci v bitki za državni naslov bodo branilci naslova, igralci novomeške Krke.

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so na tretjem obračunu, v samem zaključku dvoboja, prišli do druge polfinalne zmage nad Heliosom in si zagotovili nastop v finalu. Potem, ko so uvodni dvoboj izgubili, drugega pa srečno obrnili sebi v prid, so na tretjem obračunu v Stožicah trepetali za napredovanje v veliki finale. Ob polčasu so imeli namreč vsega točko rpednosti (32:30), v nadaljevanju pa vendarle zaigrali nekoliko bolje in izkoristili malo daljšo klop od finančno obubožanega tekmeca. Ob koncu so se veselili zmage s 74:67.

Krki dvoboj s Hopsi
Košarkarji polzelskih Hopsov so na drugem dvoboju polfinala državnega prvenstva pripravili presenečenje in si z zmago izborili tretji dvoboj. Ta je bil na sporedu v Novem mestu, kjer pa so gospodarji slovenski državni prvaki, igralci Krke. A zasedba iz Savinjske doline je na Dolenjsko pripotovala povsem neobremenjena, prvo četrtino dobila s 23:15, a v nadaljevanju so gostitelji veliko bolje zaigrali v obrambi.

Tako so že do polčasa uspeli tekmeca prehiteti (31:30). V nadaljevanju dvoboja so nato prestavili v višjo prestavo, igrali še bolje in četi Jerneja Kobaleta niso več pustili blizu. Ob koncu so se veselili zmage s 70:61.