Krka se po porazu proti Tofašu poslavlja od Evrope

Novo mesto, 11. 12. 2012 21.14 |

Košarkarji Krke so v 6. krogu pokala eurochallenge izgubili s turškim Tofašom s 70:72. Aktualni državni prvaki so proti turškim predstavnikom potrebovali zmago, tako da je njihove evropske sezone konec.

Košarkarji Krke so zaključili tekmovanje v pokalu eurochallenge. V zadnji, odločilni tekmi prvega dela so pred domačimi gledalci izgubili proti turškemu Tofašu in v skupini A zasedli tretje mesto z izkupičkom 3-3. Izpad že po uvodnih šestih tekmah, in to v tekmovanju, ki so ga osvojili leta 2011, je za Novomeščane neuspeh, saj so si pred sezono zadali cilj uvrstitev med šestnajst najboljših ekip. Varovanci trenerja Aleksandra Sekulića bodo do začetka državnega prvenstva nastopali le v ligi Aba ter sredi februarja še za nekaj dni v pokalu Spar.

Smiljan Pavić je ob porazu Krke dosegel štiri točke.
Smiljan Pavić je ob porazu Krke dosegel štiri točke. FOTO: Aljoša Kravanja

Zadnja tekma z ekipo s sredine turškega prvenstva je bila za Krko odločilna; zmaga jo je peljala v drugi del, poraz pa pomeni konec evropske sezone. Gostje so imeli nadzor nad tekmo skoraj vseh 40 minut. Prvo malo večjo prednost so si priigrali v prvi četrtini (15:20), še resnejši namen pa so pokazali ob zaključku prvega polčasa, ko se je razlika povzpela na 26:35.

Novomeščani so v nadaljevanju sicer nadoknadili zaostanek, za trenutek celo povedli (40:38), nato pa znova zaostali (44:51) in vse do zaključka lovili zaostanek. V zadnjem napadu so celo imeli možnost za zmago ali vsaj podaljšek, potem ko so dve minuti pred koncem zaostajali že z 61:70, vendar Jaka Klobučar in Uroš Lučič nista bila dovolj natančna.

Krka - Tofaš 70:72 (17:20, 15:16, 15:18, 23:18)