Krka se je Szolnokiju maščevala za presenetljiv poraz

Novo mesto, 18. 02. 2014 20.15 |

Košarkarji Krke so v 5. krogu drugega dela pokala eurochallenge (skupina J) premagali Szolnoki Olaj z 89:78. Novomeščani so s to zmago zadržali možnosti za preboj v četrtfinale.

Jaka Klobučar je bil junak zmage proti Szolnokiju.
Jaka Klobučar je bil junak zmage proti Szolnokiju. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Krke so dosegli tretjo zmago v drugem delu pokala eurochallenge, s katero so ostali v igri za napredovanje v četrtfinale. Na domačem igrišču so prepričljivo premagali vodilno ekipo skupine J, potem ko so že v prvem polčasu držali vse niti igre v svojih rokah.

Krkaši so na današnji tekmi ves čas vodili. V prvi četrtini so zagospodarili na svojem igrišču, si priigrali visoko prednost, ki so jo držali tudi ob polčasu. A v drugem delu tekme so Madžari dokazali, zakaj so vodilna ekipa te skupine. Dolenjcem so se precej približali, zaostajali vsega dva koša, a domači niso popuščali. Krkaši so v tej sezoni že odigrali dve tekmi z madžarsko ekipo, na obeh gostovanjih so bili polovično uspešni.

Za Szolnoki igra tudi izkušeni srbski košarkar Strahinja Milošević, ki je dolga leta igral za Vojvodino in Partizan, danes pa je novomeški ekipi zadal 18 točk. A domači so znali zaustaviti nalet gostov, pozna se, da je ekipa nanizala šest zaporednih zmag. Z 20 točkami je bil pri Dolenjcih najuspešnejši Jaka Klobučar.

Krka - Szolnoki Olaj 89:78 (28:17, 24:21, 14:22, 23:18)
Klobučar 20, Booker 17, Bečirović 13; Milošević 18, Simon 13.