Krka še drugič porazila Ciprčane

Nikozija, 27. 11. 2012 21.52 |

Košarkarji Krke so v 4. krogu pokala eurochallenge (skupina A) v Nikoziji premagali Etho Nikozijo s 74:59 (25:12, 44:28, 59:47). Najučinkovitejši v vrstah slovenskega državnega prvaka je bil Edo Murić (19 točk).

Krka je po uvodni zmagi prav proti ciprskemu predstavniku izgubila dva zaporedna evropska obračuna, najprej proti Pinar Karsiyaki, nato še proti Tofašu, tokrat pa se je znova vrnila na zmagovalne tirnice. Še drugič zapored so igralci Krke slavili proti ciprskemu predstavniku, prvič je bilo 100:73, tokrat pa 74:59. Novomeščani so si pot do zmage odprli že po prvi četrtini, po prvem polčasu pa je bilo jasno, da bodo krkaši dosegli novo zmago.

Košarkarji Krke so še drugič ugnali Ciprčane.
Košarkarji Krke so še drugič ugnali Ciprčane. FOTO: Aljoša Kravanja

Tokratni gosti so tekmo odlično začeli in povedli z 8:0. Ciprčani so prišli do prvih točk, a bližje kot na sedem točk zaostanka niso mogli. Sredi prve četrtine je bilo 17:5 v korist Krke, visoko prednost pa so Novomeščani zadržali do konca prvega dela, ko je bilo 25:12. Drugo četrtino so bolje začeli Ciprčani. Po slabih treh minutah so znižali zaostanek na -8 (22:30), prednost Krke pa je znova hitro narasla. Do konca prvega polčasa je na semaforju kazalo 44:28 in Krki se je nasmihala nova zmaga v evropskem tekmovanju.

Tretja četrtina se je bolje začela za domače, zaostanek so nekoliko znižali, Krka je držala visoko prednost, v zaključku tretjega dela tekme pa so bolj zbrano zaigrali Ciprčani, a se niso posebej približali. Visoka prednost se je zmanjšala na začetku zadnje četrtine, ko je bilo po 50:59. Krkaši so z zbrano igro znova pobegnili in na koncu brez težav slavili zmago še drugič proti Ethi. Prvi strelec obračuna je bil Edo Murić, ki je tekmo končal pri 19 točkah, Smiljan Pavič je dosegel 16 točk in deset skokov.