Krka rešila slovensko čast v pokalu Fiba

Novo mesto, 28. 10. 2015 21.20 |

Od štirih slovenskih moštev v pokalu Fiba je v prvem krogu dve točki osvojila le Krka. Novomeščani so pred domačimi gledalci premagali portugalski Porto s 70:62. Državni prvak Tajfun je nocoj doma izgubil s češkim Nymburkom s 56:70, že v torek pa sta poraza v gosteh zabeležila Zlatorog in Helios Suns.

Matej Rojc je vknjižil dve točki.
Matej Rojc je vknjižil dve točki. FOTO: ABA liga

Krka je po veliki zmagi konec tedna v ligi Aba v gosteh proti Partizanu dobro začela tudi nastope v tretjerazrednem evropskem klubskem tekmovanju. Portugalskega predstavnika je nadigrala predvsem v zadnji četrtini, ključ do uspeha pa je bila njena kolektivna igra. Največ točk je sicer dosegel Erjon Kastrati (15), najboljšo statistko pa je imel Stefan Sinovec, ki ni veliko zaostal za trojnim dvojčkom (9 podaj, 8 skokov, 8 točk). Po osem točk so dosegli še Jure Lalić, Dušan Katnić in Žiga Dimec, dve več pa je zbral Ive Ivanov.

Državni prvaki iz Šentjurja so bili v Celju brez možnosti proti češkemu Nymburku, ki je zasluženo slavil s 70:56. Gostje so drugi polčas dobili z 38:24. Sandi Čebular je dosegel 13 točk, Domen Bratož pa 10. Za Tajfun je to peti zaporedni poraz.