Krka in Zlatorog upravičila vlogo favorita

Brežice, 16. 02. 2012 19.43 |

Košarkarji Krke so v prvem četrtfinalu na zaključnem turnirju pokala Spar v Brežicah premagali Šentjur s 75:64 (15:13, 32:29, 57:46). Drugi polfinalist po prvem tekmovalnem dnevu je laški Zlatorog, ki je strl odpor šoštanjske Elektre (61:51).

Košarkarji Krke so zanesljivo naredili prvi korak do osvojitve lovorike, ki je še nimajo v klubskih vitrinah. V pokalu Spar so doslej le dvakrat igrali v finalu, in še to pred desetimi oziroma enajstimi leti. So se pa zato petič v zadnjih šestih letih uvrstili v polfinale, kjer se bodo pomerili z zmagovalcem naslednjega četrtfinala med Elektro in Zlatorogom.

Košarkarji Krke so prvi polfinalisti pokala Spar.
Košarkarji Krke so prvi polfinalisti pokala Spar. FOTO: Damjan Žibert

Novomeščani so vlogo favorita upravičili v drugem polčasu na krilih razpoloženega Zorana Dragića, Šentjur, ki je imel tokrat le enega navdihnjenega posameznika (Nelson 24 točk), pa se je že tretje leto zapored poslovil v četrtfinalu.

Potem ko je prvih dvajset minut minilo v izenačeni predstavi, so Dolenjci v nadaljevanju pohodili plin in si hitro nabrali dvomestno prednost. Zoran Dragić je bil nerešljiva uganka za igralce Šentjurja, saj je ob 13 skokih zbral 21 točk (met za 3 točke 3:4), od tega 14 v drugem polčasu. Na drugi strani se mu je zoperstavil le Travis Nelson (24 točk), ki pa tokrat ni imel prave pomoči soigralcev, tako da je bil dvoboj po treh četrtinah (57:46) več ali manj odločen.

Zlatorog drugi polfinalist

Košarkarji laškega Zlatoroga so v drugem četrtfinalu pokala Spar z 61:51 premagali šoštanjsko Elektro in si zagotovili nastop v polfinalu tekmovanja, ki letos poteka v Brežicah. Slovenski predstavniki v regionalni ligi ABA so se držali navodil Ivana Sunare in bili skozi celoten dvoboj korak pred tekmecem, ob polčasu pa je razlika med tekmecema znašala 10 točk (32:22). Tudi nadaljevanje dvoboja je bilo povsem podobno, Laščani pa so se ob koncu veselili zanesljive zmage in polfinala tekmovanja. Najučinkovitejši pri zmagovalcih je bil s 25 točkami Luka Lapornik, za Šoštanjčane pa jih 15 dosegel Salih Nuhanović