Novo mesto, 28. 04. 2014 19.18 |

Košarkarji novomeške Krke so v derbiju kroga ugnali Union Olimpijo (75:65) in si zagotovili prvo mesto po rednem delu sezone. Pri Dolenjcih je bil z 19 točkami najbolj razpoložen Jaka Klobučar.

Košarkarji novomeške Krke so redni del državnega prvenstva zaključili tako, kot so si lahko le želeli. Premagali so Union Olimpijo (75:65) in si zagotovili prvo mesto po rednem delu sezone. Košarkarski navdušenci so bili v prvi četrtini prikrajšani za dobro košarko, igralcem se je močno tresla roka, po desetih minutah igre pa je bil izid (14:10). V nadaljevanju so se varovanci Aleksandra Džikića in Aleša Pipana prebudili in zaigrali nekoliko bolje.

Sploh Novomeščani, ki so ob polčasu vodili s 40:25, a so jih zmaji še uspeli ujeti. Pri tem pa očitno porabili preveč moči, da bi lahko zaključek dvoboja odigrali zbrano. Tekmec je to s pridom izkoristil in zmagal. Jaka Klobučar je k zmagi prispeval 19 točk, z enakim izkupičkom pa je dvoboj zaključil Dino Murić.