Krka po prepričljivi zmagi le še korak do ubranitve naslova

Novo mesto, 27. 05. 2014 21.36 |

Košarkarji Krke so na tretji tekmi finala državnega prvenstva v dvorani Leona Štuklja prepričljivo 82:58 odpravili Union Olimpijo in prišli do druge zmage. Novomeščani za ubranitev naslova prvaka potrebujejo le še zmago.

Edo Murić je bil najboljši posameznik tekme.
Edo Murić je bil najboljši posameznik tekme. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarje Krke le še ena zmaga loči od novega naslova državnega prvaka. V tretji tekmi finala lige Telemach so premagali Union Olimpijo in povedli z 2:1 v zmagah. Novomeščani si lahko peti zaporedni naslov in sedmega v zgodovini kluba priigrajo že v četrtek, ko je ob v Stožicah na sporedu četrta tekma. Z novo zvezdico bi Krka hkrati prvič doslej prišla do dvojne krone po zmagoslavju februarja v pokalu Spar. Zanimivo, da je Krka tri od zadnjih štirih naslovov osvojila v Ljubljani.

Za razliko od prejšnjih dveh finalnih tekem, ki jih je Krka večji del nadzorovala, nato pa v zadnjih desetih minutah zašla v težave, se tokrat gostitelji niso pustili presenetiti. Do konca so dominirali v vseh prvinah igre in zasluženo naredili velik korak h končnemu slavju. Delo je domačim brez dvoma olajšala poškodba prvega igralca Uniona Olimpije na prvih dveh tekmah Dina Murića. Ta je v 11. minuti tekme ob prodoru Luke Lapornika dobil močan udarec v predel trebuha in do konca srečanja ni bil več sposoben za igro.

Ob poškodbi je bil izid v tokrat polni dvorani Leona Štuklja relativno tesen (18:14), nato pa je Krka zagospodarila na igrišču in že v prvem polčasu prišla do visoke prednosti (42:24). V nadaljevanju so bili Ljubljančani brez Dina Murića povsem brez moči, tako da je Krka zlahka ubranila visoko prednost in na koncu slavila s 24 točkami razlike.

Krka – Union Olimpija 82:58 (18:12, 25:18, 22:19, 17:9) /2:1*
Murić 18, Hukić 12, Booker 11; Omić 12, Drobnjak 11.