Krka po podaljšku do zmage v Franciji

Cholet, 11. 02. 2014 21.21 |

Košarkarji novomeške Krke so v 4. krogu 2. dela pokala eurochallenge iztržili pomembno zmago. Po podaljšku so v gosteh premagali Cholet s 93:88. Najboljši strelec Krke je bil Sani Bečirović z 21 točkami.

Košarkarji Krke so dosegli drugo zmago v drugem delu pokala eurochallenge, s katero so ostali v igri za napredovanje v četrtfinale. Na gostovanju v Franciji so po podaljšku, ki ga je s trojko izsilil Zvonko Buljan, premagali Cholet. Novomeščani so se na peto zaporedno mednarodno gostovanje podali optimistično in polni zagona po zgodovinski premierni osvojitvi slovenskega pokala konec tedna. V uvodu so držali korak z gostitelji, ob koncu prvega polčasa in na začetku nadaljevanja pa je Cholet zaigral agresivneje v obrambi ter v 27. minuti prišel do prednosti 59:46. Tu se je začel lov Krke za tekmecem, ki je sadove obrodil na začetku zadnje četrtine (67:68) in ki se je nadaljeval vse do zadnjih sekund. Buljan je osem sekund pred koncem zadel trojko iz težkega položaja, Cholet pa je v zadnjem napadu dvakrat zgrešil za zmago.

V podaljšku sta odločilno vlogo odigrala Erjon Kastrati s petimi točkami in Jaka Klobučar s trojko. Tako je Krka zabeležila peto zaporedno zmago v treh različnih tekmovanjih, ob tem pa je treba omeniti zelo slabo sojenje. Zaradi napada na sodnika je bil izključen Luka Lapornik, zaradi ugovarjanja pa je Krka dobila še dve tehnični napaki.

Košarkarji Krke so dosegli pomembno zmago v Franciji.