Novo mesto, 13. 05. 2014 19.29 |

Košarkarji Krke so na prvi polfinalni tekmi lige Telemach povsem nadigrali Hopse Polzelo in v Novem mestu slavili kar s 102:59. Manj uspešna je bila Union Olimpija, ki je doma izgubila proti Heliosu (81:84).

Košarkarji Krke so zanesljivo naredili prvi korak k peti zaporedni uvrstitvi v finale lige Telemach. Pred domačimi gledalci so nadigrali savinjske Hopse kar s 102:59. Krka je vprašanje zmagovalca rešila že v prvih dvajsetih minutah. Po relativno izenačeni prvi četrtini so varovanci Aleksandra Džikića v drugih desetih minutah povsem zasenčili goste, ki so se očitno zadovoljili že z uvrstitvijo v polfinale, in na odmor odšli s prednostjo dobrih dvajsetih točk. To prednost so gostitelji v nadaljevanju zlahka zadržali; celo več, v zadnji četrtini so goste nadigrali kar z 29:9 in tako izenačili svojo najvišjo zmago v sezoni - pred desetimi dnevi proti Portorožu -, hkrati pa zabeležili prvo stotico v sezoni v vseh tekmovanjih.

Pri Krki je imelo šest igralcev dvomestno število točk - največ Zvonko Buljan 21, 5 skokov ter Luka Lapornik 17, 3 podaje, Jaka Klobučar 14, 7 podaj, indeks 26 -, pri Polzeljanih pa je največ točk dosegel Aleksis Wangmene 15 točk, 8 skokov.

Zmago Sagadin je proti nekdanjemu klubu skoval odlično taktiko.
Zmago Sagadin je proti nekdanjemu klubu skoval odlično taktiko. FOTO: Damjan Žibert

Helios presenetil zdesetkano Olimpijo

Košarkarji Heliosa so nekoliko presenetljivo, a povsem zasluženo dobili prvo tekmo polfinala z Unionom Olimpijo. V Stožicah so vodili večji del srečanja in na koncu zmagali s 84:81. Domžalčani si lahko uvrstitev v polfinale priigrajo že v četrtek, ko je ob 17.30 v dvorani Komunalnega centra druga tekma. Morebitna tretja je na sporedu v soboto, 17. maja. Domžalčani se bodo tako potegovali za četrto uvrstitev v finale DP, Ljubljančani pa bodo skušali preprečiti novo katastrofo kluba, ki v finalu DP ni igral le v sezoni 1999/00.

Helios je do zmage prišel povsem zasluženo. Domače košarkarje je na začetku razorožil s trojkami - do 13. minute jih je zadel kar deset, na koncu tekme, ko je bilo tesno, pa s preudarno in zrelo igro. Ob izjemnem strelskem večeru so si Domžalčani že v prvi četrtini priigrali 16 točk naskoka. Prednost so držali do 25. minute, ko je Unionu Olimpija stekla igra in najprej prišla do izenačenja (54:54), v 34. minuti pa tudi do vodstva (65:64). A le za kratek čas, saj se je Helios znova zatekel k svojemu najmočnejšemu orožju. Dve novi trojki Blaža Mahkovica in Igorja Marića, sicer prvi Heliosa po 13. minuti, sta goste vrnili v vodstvo (72:65, 37.) in tega zeleno-beli niso več uspeli izničiti.

Krka - Hopsi Polzela 102:59 (25:20, 57:35, 73:50)
Buljan 21, Lapornik 17; Wangmene 15, Vašl 13.

Union Olimpija - Helios 81:84 (19:32, 40:47, 56:58)
Stepheson 19, Murić in Omić po 15; Marić 23, Mahkovic 14.