Krka na domačem terenu Crveni zvezdi zadala prvi poraz

Novo mesto, 08. 02. 2015 19.22 |

Košarkarji Krke so v 21. krogu lige Aba premagali Crveno zvezdo s 77:67. Novomeščani so Beograjčanom zadali šele prvi poraz v tej sezoni v 'jadranskem prvenstvu'. Pred tem so rdeče-beli vknjižili kar 20 zaporednih zmag.

Izkušeni Jasmin Hukić je bil prvi strelec ob odmevni zmagi Krke.
Izkušeni Jasmin Hukić je bil prvi strelec ob odmevni zmagi Krke. FOTO: ABA liga

Košarkarji Krke so prvi, ki so v tej sezoni premagali Crveno zvezdo. V 21. krogu so pred domačimi gledalci več kot zasluženo zmagali s 77:67. Uspeh ima še dodatno težo, saj je Krki uspelo slaviti z zgolj sedmimi igralci. Za Novomeščane je to peta zaporedna zmaga v ligi Aba, s katero so se dvignili nad petdesetodstotni izkupiček (11-10) in se po točkah izenačili na petem mestu z Unionom Olimpijo.

Krka je že v uvodnih minutah pokazala, da je izredno motivirana. Hitro je prišla do občutne prednosti (23:8), ki jo je v drugi četrtini za kratek čas izgubila (30:28), a na glavni odmor še vedno odšla z 41:32. Gostje so bili ranljivi in Krka je to znala izkoristiti. Tudi ko so se Beograjčani na začetku zadnje četrtine približali na 60:59, v njeni vrsti ni zavladala panika. Malcolm Armstead je z dvema zaporednima trojkama poskrbel za olajšanje, delni izid 17:3 pa je varovance trenerja Aleksandra Džikića pripeljal do vodstva 77:62 in zanesljive zmage.

Prvi strelec tekme je bil Jasmin Hukić z 20 točkami, Armstead in Chris Booker pa sta jih dosegla po 18.

Krka - Crvena zvezda 77:67 (25:13, 41:32, 57:52)
Hukić 20, Armstead in Booker po 18; Jenkins 13, Williams 12.