Krka izgubila na gostovanju pri Radničkemu

Kragujevac, 07. 12. 2013 22.37 |

Košarkarji novomeške Krke so v 11. krogu lige Aba izgubili na gostovanju pri Radničkemu. Ekipa iz Kragujevca je bila boljša s 84:77 in je varovancem Aleksandra Džikića prizadejala sedmi poraz v tej sezoni.

Chris Booker je dosegel 13 točk.
Chris Booker je dosegel 13 točk. FOTO: Damjan Žibert

Novo razočaranje za slovenske državne prvake. Potem ko so sredi tedna v pokalu eurochallenge izgubili na gostovanju pri Uralu in tako zapravili večji del možnosti za preboj v nadaljnje tekmovanje, se porazi vrstijo tudi v regionalnem tekmovanju. Proti obubožanemu Radničkemu so doživeli sedmi poraz v ligi Aba ali petega v zadnjih šestih nastopih. Za Krko je razveseljivo le dejstvo, da sta se ekipi pridružila dlje časa poškodovana Edo Murić in Jasmin Hukić. Slednji je igral slabih 15 minut, slovenski reprezentant pa je na parketu prebil največ minut (34) med vsemi izbranci Aleksandra Džikića in zbral 12 točk ter sedem skokov.

Žal to ni bilo dovolj za slavje Krke, pa čeprav je ta odlično odprla tekmo in si po uvodnih desetih minutah priigrala 14 točk naskoka. V tem času je dosegla 28 točk oziroma eno več kot v naslednjih dveh četrtinah. Ti je izgubila s 27:52, posledično je bilo na semaforju 66:55. V zadnji četrtini so se Novomeščani sicer približali na 72:69, vendar so imeli gostitelji dovolj razpoloženih igralcev, da so odbili vse napade. V prvi vrsti Savo Lešića, ki je dosegel 29 točk (met za dve točki 11:15), zbral 11 skokov in imel statistični indeks 41.

Krko v torek čaka nastop v evropskem tekmovanju proti madžarski ekipi Fortress Jaszberenyi, naslednjo soboto pa bo v dvorani Leona Štuklja veliki slovenski derbi z Unionom Olimpijo.

Radnički – Krka 84:77 (14:28, 22:11, 30:16, 18:22)
Lešić 19, Mladjan 17, Seeley 12; Klobučar 15, Booker 13.