Krka do prve zmage, blamaža Zlatoroga

Novo mesto, 29. 10. 2011 19.00 |

Košarkarji novomeške Krke so prišli do prve zmage v ligi ABA. Varovanci Nenada Trajkovića so na krilih razpoloženega Smiljana Paviča z 81:74 odpravili Hemofarm. Zlatorog je s 64:104 izgubil proti Crveni zvezdi.

Smiljan Pavič je bil nerešljiva uganka za košarkarje Hemofarma.
Smiljan Pavič je bil nerešljiva uganka za košarkarje Hemofarma. FOTO: Damjan Žibert
Košarkarji Krke so prišli do prve zmage v ligi ABA. Po dveh porazih pred domačimi gledalci (Maccabi, Široki Brijeg) in zahtevnih gostovanjih pri Ciboni ter Partizanu so v dvorani Leona Štuklja premagali srbskega podprvaka Hemofarm iz Vršca. Novomeščani so odločilni korak k zmagi naredili na začetku zadnje četrtine, ko so z nizom košev najboljšega strelca tekme in kandidata za naziv MVP tega kroga Smiljana Paviča odbili poskus preobrata Hemofarma in si zagotovili dovolj visoko prednost za mirno končnico. Pavič je dosegel 21 točk, zbral 14 skokov, imel po dve blokadi in podaji, kar mu je skupaj naneslo statistični indeks 34.

Tekma je bila prvih petnajst minut povsem izenačena, nato pa je Krki uspel prvi omembe vreden delni izid in vodstvo 37:31. Razliko so domači v uvodnih minutah nadaljevanja povišali na 49:36, nato pa nerazumljivo popustili in gostom dovolili, da so se pred zadnjo četrtino približali na vsega točko zaostanka. Vsi dvomi o zmagovalcu so bili rešeni do 34. minute, ko je prednost Krke znova narasla na 69:55. V šestem krogu bodo Novomeščani gostovali v Podgorici, naslednjo domačo tekmo pa bodo igrali 12. novembra proti Unionu Olimpiji.

Košarkarji Zlatoroga so doživeli še peti poraz.
Košarkarji Zlatoroga so doživeli še peti poraz. FOTO: Damjan Žibert

Crvena zvezda 'povozila' Zlatorog

Košarkarji Zlatoroga še naprej ostajajo brez zmage v ligi ABA. Na gostovanju pri Crveni zvezdi je bilo od prve minute naprej jasno, da bodo doživeli visok in ponižujoč poraz. Gostitelji niso imeli nobenega usmiljenja in že v prvi četrtini so dodobra napolnili koš Zlatoroga. V drugi četrtini so Laščani še nekako držali korak s Crveno zvezdo, v tretjem delu pa je znova prišla do izraza razpoloženost, kakovost in daljša klop Beograjčanov, ki so si z delnim izidom 30:15 pred zadnjimi desetimi minutami priigrali visoko prednost. Po uvodnih petih krogih, v katerih so imeli Laščani sila zahtevne tekmece (Union Oimpija, Maccabi, Cedevita, Cibona), bodo imeli naslednjo nedeljo pravo priložnost za prvo zmago. V dvorani Tri lilije bo gostoval Široki Brijeg.

Krka - Hemofarm 81:74 (23:24, 20:10, 16:19, 22:21)