Krka do prve zmage v drugem delu

Novo mesto, 21. 02. 2012 21.37 |

Košarkarji Krke so v 5. krogu drugega dela evropskega pokala premagali Banvit z 78:73 (21:21, 42:40, 53:57). Pri krkaših je s 23 točkami blestel kapetan Jure Blažič.

Krka - Helios - 7
Krka - Helios - 7 FOTO: Damjan Žibert

Krka je v šestih dneh odigrala štiri težke tekme in se kljub napornemu urniku številnim domačim navijačem spet predstavila v najboljši luči. V izredno izenačenem srečanju so več zbranosti v ključnih trenutkih tekme pokazali gostitelji, ki so srečanje dobili z 78:73. Ekipi sta bili večji del tekme izenačeni, tretjo četrtino pa so v svojo korist odločili košarkarji Banvita. A so Novomeščani strnili vrste in v zadnjih desetih minutah spet izenačili in držali priključek. Tekma se je razpletla v zadnji minuti, ko so bili pod košem spretnejši domači, ki so odločilni koš 11 sekund zgrešili, a si priborili žogo. Jure Balažič, ki je blestel vso tekmo, je zadel oba prosta meta za 74:71, a so gostje nato znižali na 74:73 ter dobili še pravico do prostega meta. Vendar pa je Lance Williams zgrešil in osem sekund pred koncem je bila žoga spet v domačih rokah. Afik Nissim je bil v prostih metih uspešen obakrat in Turkom je za presenečenje zmanjkalo časa. S 23 točkami in šestimi skoki je bil pri domačih najboljši Balažič, po 14 sta jih pri gostih dosegla Williams in Cliff Hammonds.

Krka – Banvit 78:73 (21:21, 42:40, 53:57)