Krka brez težav ugnala novinca Szolnoki Olaj

Novo mesto, 30. 09. 2012 20.42 |

Košarkarji novomeške Krke so v novi sezoni v regionalni konkurenci lige Aba v 1. krogu brez težav premagali novinca iz Madžarske Szolnoki Olaj z 71:56. Najučinkovitejši pri domačih je bil s 13 točkami Jaka Klobučar.

Trener Krke Aleksander Sekulić je novo sezono lige ABA začel z zmago.
Trener Krke Aleksander Sekulić je novo sezono lige ABA začel z zmago. FOTO: Damjan Žibert

Novomeščani so z odliko začeli nastope v novi sezoni lige Aba. Njihov prvi tekmec je bil novinec v ligi, madžarski državni in pokalni prvak Szolnoki Olaj, ki pa slovenskemu predstavniku ni predstavljal večje ovire. Da bo tekma bolj ali manj enosmerna, je nakazala že prva četrtina, ki so jo domači gladko dobili, v nadaljevanju tekme pa zlahka nadzorovali tekmo do zanje srečnega konca. Madžari so edinkrat na tekmi vodili pri 7:6, nato pa so Novomeščani naredili delni izid 14:0 in praktično že s tem odločili zmagovalca. Prednost so v drugi in predvsem tretji četrtini še oplemenitili, tako da so v zadnjih desetih minutah lahko malce stopili s plina. Največjo prednost na tekmi so imeli v 26. minuti, ko je po trojki Jake Klobučarja na semaforju pisalo 57:26.

Krka - Szolnoki Olaj z 71:56 (24:12, 41:25, 60:39)
Klobučar 13. Lalić 10.; Watson 12 Bader 9.