Krka brez možnosti v Turčiji

Izmir, 13. 11. 2012 21.13 |

Košarkarji Krke so v tekmi 2. kroga pokala eurochallenge v Izmirju s 56:79 izgubili proti domači Pinar Karsiyaki in doživeli letošnji prvi poraz v tem tekmovanju.

Edo Murić (levo) je bil prvi strelec Krke s 17 točkami.
Edo Murić (levo) je bil prvi strelec Krke s 17 točkami. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarjem Krke v pokalu eurochallenge ni uspelo še drugič zmagati. Potem ko so pred dobrim tednom doma gladko ugnali ciprskega predstavnika, so bili tokrat na gostovanju v Izmirju povsem nemočni. Zmaga Turkov ni bila niti v enem trenutku vprašljiva, gosti so bili namreč enakovredni le do drugega dela prvega polčasa, pa še to bolj zaradi slabe igre tekmeca kot pa lastne kakovosti. Novomeščani so bili le enkrat na tekmi v prednosti. Z dvema zaporednima košema Jureta Lalića so povedli z 18:15, a domači so z delnim izidom 6:0 ekspresno zaostanek izničili, nato pa prednost držali vse do konca.

V prvem polčasu, ki ga je Karsiyaka dobila za sedem točk, je bil v novomeški ekipi vsaj delno razpoložen le Edo Murić, ki je dosegel 11 točk, vsi preostali jih niso dosegli več kot štiri. Upanje, da bo v drugem delu drugače, se je pokazalo v uvodu nadaljevanja po zadetem metu Domna Lorbka za tri točke, a nato so domači naredili delni izid 16:4. Slovenskim prvakom je še uspelo priti na –11, a njihova igra v napadu je bila preslaba za kaj več. Krka bo tudi naslednjo tekmo odigrala v gosteh, v torek, 20. novembra, bo v Bursi gostovala pri Tofašu.

Pinar Karsiyaki – Krka 79:56 (15:14, 17:11, 18:14, 29:17)