Kratkohlačniki do zmage nad Detroitom, Vujačiću drobtinice

New York, 06. 03. 2016 08.12 |

Košarkarji New York Knicks so v tekmi severnoameriške lige NBA premagalo Detroit s 102:89. Slovenski igralec pri Newyorčanih Saša Vujačić ni imel vidnejše vloge, na igrišču je preživel minuto, njegova statistika je ostala prazna.

Vujačić je na parketu zgolj minuto.
Vujačić je na parketu zgolj minuto. FOTO: Reuters

Carmelo Anthony je bil najbolj razpoložen pri zmagovalcih s 24 točkami, 20 pa jih je dodal Arron Afflalo. Za Detroit je Andre Drummond tekmo končal z dvojnim dvojčkom (21 točk, 16 skokov). Ekipa Cleveland Cavaliers je na krilih LeBrona Jamesa, ki je zbral 28 točk, 11 skokov in osem podaj, ugnala Boston Celtics s 120:103. Gostitelji, ki so se prebili na tretje mesto vzhodnega dela lige, so sicer udarno začeli, vendar 18 točk prednosti iz prve četrtine niso mogli pretvoriti v zmago proti vodilni ekipi tega dela NBA.

30 domača zmaga ostrog
Po mesecu dni odsotnosti se je na igrišče vrnil 38-letni Argentinec Manu Ginobili in z 22 točkami skupaj s Kawhijem Leonardom (25 točk, 13 skokov) pripomogel, da je ekipa San Antonio Spurs po slavju v dvoboju s Sacramentom (104:94) prišla do osme zaporedne zmage in tridesete v nizu v svoji dvorani.

Z dvojnima dvojčkoma sta španski zvezdnik Pau Gasol (28 točk, 17 skokov) in Jimmy Butler, ki je po 11 tekmah premora vnovič zaigral (24 točk, 11 skokov), končala serijo štirih tekem brez zmage, ki jo je imelo moštvo Chicago Bulls. Biki so s 108:100 premagali Houston Rockets, za katere je James Harden nanizal 36 točk. Dve več je zmogel Paul George, tudi odločilne proste mete v dresu Indiana Pacers, ki je v gosteh s 100:99 ugnala Washington Wizards. Gostujoča Atlanta Hawks je po zmagi s 97:107 končala niz treh zmag Los Angeles Clippers. Tudi New Orleans Horents so izgubili doma, Utah Jazz je bil boljši s 106:94. Minnesota Timberwolves je ugnala Brooklyn Nets s 132:118, novinec Karl-Anthony Towns pa je zbral 28 točk.

Cleveland Cavaliers - Boston Celtics 120:103
New York Knicks - Detroit Pistons 102:89