Beograd, 02. 01. 2015 20.15 |

Začel se je drugi del košarkarske Evrolige. Crvena zvezda je v beograjski Areni, pred skoraj 24.000 razgretimi navijači, gostila madridski Real in po izenačenem prvem polčasu na koncu prepričljivo izgubila. Slovenec Jaka Blažič v dresu rdeče-belih ni bil posebej razpložen.

Crvena zvezda je v polni Kombank areni izgubila proti osemkratnim prvakom Evrolige, igralcem Reala Madrida z 72:79. Španski podprvaki so si v razprodani Areni, že v prvem polčasu dvakrat priigrali prednost 8 točk, a so se domači na krilih izjemne publike vselej vrnili, v začeku tretje četrtine pa tudi minimalno povedli (40:38), a so prednost hitro izpustili iz rok. Rdeče-beli niso našli odgovora na delni izid Reala 18:3 v nadaljevanju četrtine, ko je zablestela španska naveza Rudy Fernandez – Sergio Rodriguez. Gostje iz Madrida so dosegli tudi serijo trojk. V zadnji četrtini so domači le še omilili rezultatski zaostanek. Jaka Blažič je na parketu preživel 19:38 minute, v tem času pa dosegel šest točk, vse v zadnjih dveh minutah, dva skoka, eno ukradeno in eno izgubljeno žogo.

Jaka Blažič je bil tokrat povsem nerazpoložen v napadu.
Jaka Blažič je bil tokrat povsem nerazpoložen v napadu. FOTO: KZS

Mirza Begić je prav tako igrišče zapustil sklonjene glave. Njegova Laboral Kutxa je proti Anadolu Efesu izgubila s 67:72. Slovenski center je bil najboljši strelec tekme, v 26:06 minute je dosegel 16 točk, sedem skokov in blokado. Nekdanji igralec Uniona Olimpije je zadel šest od osem metov.

Berlinska Alba je šokirala Barcelono in jo premagala z 80:70. Slovenec Boštjan Nachbar je za Katalonce igral 5:18 minute in statistiko pustil prazno.

Izidi,
Evroliga, TOP 16, 1. kolo:
Skupina E:
Crvena zvezda - Real Madrid 72:79 (12:15, 19:19, 14:24, 27:21)
Zirbes in Mitrović po 13, … Jaka Blažič 6 točk, 2 skoka, 1 ukradena žoga, 1 izgubljena žoga v 19:38 minute za Crveno zvezdo; Fernandez 15, Reyes 13
Alba -Barcelona 80:70 (16:23, 23:17, 22:8, 19:22)
McLean in Radošević in Redding po 16; Huertas 23, Lampe 11, Boštjan Nachbar se v 5:18 minute ni vpisal v statistiko za Barcelono
Galatasaray - Žalgiris 78:69 (20:22, 15:19, 22:14, 21:14)
Erceg in Güler po 14; Anderson 15, Javtokas 12
Panathinaikos -Maccabi 83:76 (15:19, 24:24, 21:21, 23:12)
Batista 16, Gist in Slaughter po 15; Linhart in Randle po 18
Skupina F:
Fenerbahče - CSKA 81:84 (25:28, 17:17, 17:16, 15:13, 7:10) – po podaljšku
Goudelock 19, Bogdanović 16; Weems in Hines po 13
Laboral Kutxa - Anadolu Efes 67:72 (24:16, 17:19, 17:20, 9:17)
Mirza Begić 16 točk, 7 skokov, 1 blokada v 26:06 minute, James 12; Perperoglou 15, Lasme 13.
Emporio Armani - Nižni Novgorod 59:79 (16:14, 19:17, 9:28, 15:20)
Brooks 18; Rochestie in Thompkins 19, Parahouski 18.
Unicaja Malaga - Olympiacos 61:69 (12:14, 17:18, 16:16, 16:21)
Granger 15, Kuzminskas 12; Hunter 18, Spanoulis 11, Lojeski 10.