Košarkarji Zlatoroga nemočni v Zagrebu

Zagreb, 11. 02. 2012 23.06 |

Košarkarji Zlatoroga so v 20. krogu lige Aba izgubili z Zagrebom s 64:71 (20:15, 31:32, 50:54). Nerešljiva uganka za Laščane je bil robustni center Mario Kasun, ki se je ustavil pri 21 točkah.

KK Zlatorog
KK Zlatorog FOTO: Damjan Žibert

Laščani so tekmo v Zagrebu odigrali po sistemu dober začetek, slab konec. Po polovici tekme, predvsem pa po prvi četrtini, so bili namreč boljši od favoriziranih Zagrebčanov, na koncu pa so le morali priznati premoč in ostali brez tretje zmage v sezoni. Ko je bilo v sedmi minuti na semaforju 7:14 po košu Daniela Vujasinoviča, je bilo videti, da bodo Laščani v Zagrebu morda iztržili kaj več od poraza. Do konca prvega dela so gostje prednost še obdržali (20:15), a se je nato začela topiti v drugem delu. Domači so počasi, a vztrajno prihajali bližje in po košu Seana Maya v 18. minuti izenačili (28:28), na odmor pa odšli s točko naskoka.

Slovenski košarkarji se še niso predali, tudi v tretji četrtini so najprej povedli (36:42 v 24. minuti), nato pa so Zagrebčani spet poleteli in tretjino končali s štirimi točkami naskoka. Odločilne za razplet tekme so bile začetne minute zadnjega dela, ko je Zagreb z delnim izidom 8:0 ušel na neulovljivo prednost, jo vmes povečal že na deset točk, nazadnje pa je zagrebška ekipa slavila z 71:64. Pri zmagovalcih se je najbolj izkazal Mario Kasun z 21 točkami, pri Laščanih pa jih je Jure Škifič dosegel 15.

Zagreb - Zlatorog 71:64 (15:20, 32:31, 54:50)