Košarkarji Olimpije v Stožicah prekratki za točko

Ljubljana, 07. 10. 2015 19.47 |

V dvorani Stožice so košarkarji Uniona Olimpije v 3. krogu regionalne lige ABA gostili moštvo Sutjeske. Ljubljančani so izgubili za točko (60:61), prvi strelec zmajev je bil Zakis z 11 točkami.

Košarkarji Uniona Olimpije so v manj kot 48 urah doživeli dva poraza v ligi Aba. V ponedeljek so morali v gosteh priznati premoč Igokei, tokrat pa jih je pred domačimi gledalci v Stožicah šokiral novinec v jadranski druščini, Sutjeska iz Nikšića, ki je tako zabeležila svoj prvi uspeh v tej konkurenci. Po uvodni zmagi prejšnji teden proti makedonskemu MZT so varovanci Gašperja Potočnika padli v serijo, ki jim ob peklenskem ritmu tekem ne obeta nič dobrega. Ljubljančane namreč v tem tednu čakata še dve preizkušnji v ligi Aba, že v petek v Zagrebu proti Ciboni in nato v nedeljo ob 21. uri znova v Stožicah slovenski derbi s Krko.

Tekma tretjega kroga sicer ni bila lepa ali atraktivna, zato pa toliko bolj napeta in zanimiva. Union Olimpija je bila v vodstvu le v prvi četrtini, nato pa so vajeti igre v svoje roke vzeli gostje. V tretji četrtini so imeli že 13 točk naskoka (45:32), v 34. minuti pa so vodili z 59:50. A tu se jim je igra v napadu povsem ustavila, tako da so zeleno-beli, ki so proste mete izvajali katastrofalnih 5:14, počasi nižali zaostanek, dobro minuto pred koncem prišli na 56:59 in štiri sekunde pred iztekom časa tudi povedli.

Koš Zacka Wrighta je dvignil na noge maloštevilne gledalce, toda zadetek Nemanje Vranješa ob zvoku sirene jih je hitro prikoval nazaj na sedeže oziroma poslal domov v temno noč. Zakis je za Olimpijo dosegel 11 točk, Nikolić 10, pri gostih pa jih je Vranješ prispeval 18.