Košarkarji Olimpije zasluženo premagali Partizan

Ljubljana, 11. 03. 2012 21.59 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 24. krogu lige Aba premagali beograjski Partizan s 70:57 (22:16, 35:29, 56:41). Ljubljančani so tekmeca strli predvsem po zaslugi meta za tri točke (natančni so bili 12-krat) in skoka v napadu.

Čeprav Olimpija v dvobojih s Partizanom v tem tekmovanju doslej ni imela veliko uspeha, saj je od 17 tekem dobila le dve, pa je v Stožicah znova razveselila svoje navijače in črno-bele iz Beograda na skupno 111. medsebojni tekmi 47. premagala. Ljubljančani so tekmeca strli predvsem po zaslugi meta za tri točke (natančni so bili 12-krat) in skoka v napadu. Pod Partizanovim obročem so ujeli kar 16 žog. Do 13. zmage v tej sezoni, ki jih je popeljala na šesto mesto na lestvici, so prišli povsem zasluženo, saj so vodili praktično celo tekmo.

Sasu Salin
Sasu Salin FOTO: Damjan Žibert

Ljubljančani so prvi polčas odigrali dobro. Z izjemo uvoda tekme so bili v prednosti, tekmečevo mrežico so uspešno rešetali predvsem z meti za tri točke, v prvem polčasu so jih dosegli šest. Na glavni odmor so nesli šest točk prednosti, a pred tem dvakrat vodili tudi že za osem točk. Odlično pa so začeli tretjo četrtino. Po zaslugi dveh trojk Gorana Jeretina in košev Deona Thompsona so zmaji v 26. minuti povedli že z 49:33.

Ko je Sasu Salin v 27. minuti z novo trojko – skupno že deveto Olimpijino – svojo ekipo popeljal v vodstvo z 52:35, je že močno zadišalo po zeleno-beli zmagi. Toda zadnjih deset minut so gostitelji začeli slabo. Partizan se je z delnim izidom 11:0 šest minut pred koncem približal na 56:52. A Olimpija se je pravočasno odzvala in s trojko Gorana Jagodnika ter prostima metoma Jake Blažiča spet ušla na varnejših 61:52. Ko je Thompson dve minuti pred koncem s svojima 11. in 12. točko prednost povišal na 65:55, je bil zmagovalec odločen.