Košarkarji Chicaga z blokadami v obup spravljali Denver

Chicago, 02. 01. 2015 09.11 |

V severnoameriški košarkarski ligi NBA so ponoči odigrali dve tekmi. Košarkarji Chicago Bulls so slavili zmago pod domačima obročema, ko so s 106:101 premagali Denver Nuggets. Ekipa Minnesota Timberwolves pa je izgubila doma s 107:110 proti ekipi Sacramento Kings.

Derrick Rose
Derrick Rose FOTO: Reuters

Prvi zvezdnik Chicaga Derrick Rose je v prvem polčasu zgrešil vseh sedem metov, a se je oddolžil v zadnji četrtini, ko je za zmago Chicaga proti Denverju prispeval 13 od skupno 17 točk.

Prvi strelec tekme je bil košarkar Jimmy Butler s 26 točkami, osmimi skoki in osmimi podajami, Katalonec Pau Gasol je dosegel 17 točk ter statistiko tekme obogatil z rekordnimi devetimi blokadami in devetimi skoki. Moštvo iz Chicaga, ki je slavilo še osmič na zadnjih devetih tekmah, se je veselilo moštvenega rekorda, ko je vpisala kar 18 blokad. Pri Denverju je Kenneth Faried dal 18 točk in 19 skokov, Wilson Chandler pa je prispeval 22 točk.

Sacramento je v gosteh premagal Minnesoto s 110:107 in s tem košarkarjem Timberwolves, sicer najslabši ekipi Zahoda, prizadejal deseti zaporedni poraz. Rudy Gay je zbral 21 točk, šest skokov in pet podaj, Darren Collison se je tako kot njegov kolega ustavil pri 21 točkah. Vsi člani začetne peterke Sacramenta so prispevali deset ali več točk. Pri Minnesoti je bil s 27 točkami najboljši Andrew Wiggins.