Košarkar vrgel brisačo v trenerja, hladil se bo dve tekmi ...

Phoenix, 25. 12. 2015 08.40 |

Vodstvo ekipe Phoenix Suns v košarkarski ligi NBA je kaznovalo svojega igralca Markieffa Morrisa z dvema tekmama prepovedi igranja. Suspenz si je prislužil z neprimernim obnašanjem, ko je na prejšnji tekmi proti Denverju v jezi v trenerja Jeffa Hornaceka vrgel brisačo.

Markieff Morris
Markieff Morris FOTO: Reuters

Reakcija Markieffa Morrisa je bila posledica menjave, ko ga je v zadnji četrtini trener potegnil iz igre. "Pogledal sem statistiko in videl njegov učinek v zadnjih 12 minutah. Zato sem ga zamenjal. Misli, da je lahko boljši. Naj dokaže," je po incidentu dejal trener Jeff Hornacek. Ko je bil na igrišču, je Morris metal iz igre 2-8, v 12 minutah pa zbral le en skok. Za neprimerno ravnanje se je košarkar že opravičil. "Jeza mi je zameglila razum. Ne bo se več ponovilo. Opravičujem se Jeffu, nisem ga nameraval zadeti. Le tako močno si želim zmagovati," je na družbenih omrežjih sporočil Morris.

Suspenz bo imel tudi precej zajetne finančne posledice, saj bo Morris ob 145.455 dolarjev. Izpustiti bo moral tekmi s Philadelphio in Clevelandom.