Miami, Orlando, New Orleans, Boston, 02. 03. 2017 07.28 |

Ekipa Miami Heat je na domačem parketu prvič v sezoni dosegla oziroma presegla 50-odstotni učinek z zanesljivo zmago nad Philadelphia 76ers (125:98). Tudi ne najučinkovitejši večer slovenskega reprezentanta Gorana Dragića ni pokvaril načrtov floridskega moštva, ki ima uvrstitev končnice že na dosegu roke.

Košarkarji Miami Heat so zabeležili sedmo zmago na zadnjih desetih tekmah, tako da so dobrih dvajset tekem pred koncem rednega dela le eno zmago oddaljeni od sanjskega osmega mesta na vzhodu, ki pomeni sodelovanje v končnici. Tokrat so premagali Philadelphio 76ers s 125:98, Goran Dragić pa po daljšem času ni bil med izstopajočimi posamezniki. Ljubljančan v dresu ekipe s Floride je zaostal za svojim povprečjem, saj je trener Eric Spoelstra enakomerno razdelil minutažo med igralce in delno odpočil nosilce igre. Dragić je v 22 minutah dosegel 15 točk. Miami je ob izkupičku 28-33 na devetem mestu, osmega na vzhodu pa z zmago več zasedajo Detroit Pistons Bena Udriha, ki je sinoči izgubil na gostovanju v New Orleansu s 86:109. Šempetran ni bil v postavi.

Končnico lovi tudi tretji Slovenec v ligi NBA, član New York Knicks Saša Vujačić. Mariborčan je bil tokrat v ekipi, vendar ni dobil priložnosti za igro, njegovi soigralci pa so premagali Orlando s 101:90. New York zaseda 12. mesto z izkupičkom 25-36, kar pomeni, da za končnico zaostaja približno štiri zmage. V derbiju večera so Boston Celtics premagali aktualnega prvaka Cleveland Cavaliers s 103:99. Pri zmagovalcih je Isaiah Thomas zbral 31 točk, od tega pet v zadnjih 49 sekundah tekme, na drugi strani pa je LeBron James dosegel 49. trojnega dvojčka v karieri - z 28 točkami, 13 skoki in desetimi podajami.

Miami Heat ‒ Philadelphia 76ers 125:98
(Goran Dragić 15 točk v 22 minutah za Miami)

New Orleans Pelicans ‒ Detroit Pistons 109:86