Celje, 09. 09. 2013 07.45 |

Slovenska košarkarska reprezentanca je na evropskem prvenstvu izgubila še drugič zapored. Po Hrvatih so četo Božidarja Maljkovića ugnali še Poljaki (71:61). V slovenski zasedbi ni bilo razpoloženega posameznika.

Slovenska košarkarska reprezentanca po porazu s Hrvati ni imela veliko časa za analizo slabosti, ampak so se morali gostitelji Eurobasketa začeti ekspresno pripravljati na zadnjega tekmeca v prvem delu tekmovanja. V Zlatorogu so bili njihovi tekmeci Poljaki, ki do dvoboja s četo Božidarja Maljkovića še niso imeli zmage. S tem podatkom se domačini niso obremenjevali, dvoboj pa vendarle začeli nekoliko v 'krču'. Varovanci Dirka Bauermanna so to s pridom izkoriščali in povedli že s 13:4, nato pa je slovenski selektor zahteval minuto odmora. Sledilo je boljše nadaljevanje domačinov, ki so po prvih desetih minutah čiste igre zaostajali za vsega 2 točki (19:17), imeli pa celo priložnost za vodstvo. Tudi nadaljevanje je zelo spominjalo na prvo četrtino, saj Slovencem nikakor ni uspelo prevzeti pobude.

Gostje so namreč vodili od začetka, pa vse do zaključka druge četrtine, na odmor pa odšli s prednostjo 8 točk (36:28). Pri gostih sta blestela predvsem zvezdnik NBA moštva Phoenix Suns Marcin Gortat in branilec Thomas Kelati. Slovenci tako v prvem delu dvoboja niso našli recepta za razpoloženega tekmeca, ki je zadeval z vseh položajev, za nameček pa odigrali zelo zbrano še v obrambi. Slovenci tako v prvem delu dvoboja niso našli recepta za razpoloženega tekmeca, ki je zadeval z vseh položajev, za nameček pa odigral zelo zbrano še v obrambi. Čeprav je po uvodnih trenutkih nadaljevanja kazalo, da bo gostiteljem igra vendarle stekla, se to na žalost vseh, ki stiskajo pesti za Maljkovićeve izbrance, ni zgodilo. Poljaki so s trojkami v obup spravljali domačine, po osmi na dvoboju pa so povedli celo z 12 točkami naskoka (49:37). Redki v dvorani so še verjeli v popolni preobrat, vendar pred sklepnimi desetimi minutami dvoboja, tega ni bilo na vidiku (53:42).

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Damjan Žibert

In slabo, kot večji del dvoboja, so Slovenci odigrali tudi sklepnih deset minut obračuna. Poljaki so namreč še naprej igrali zelo trdo v obrambi, v napadu pa izkoriščali luknje v slovenski obrambi. Predvsem Kelati je bil nerešljiva uganka za domačine. Slabe štiri minute pred koncem so Poljaki vodili že za 20, slovenski košarkarji pa so do izteka igralnega časa uspeli zaostanek nekoliko znižati. Maljkovićevi izbranci so izgubili za zmernih deset (71:61), to pa je bil njihov prvi poraz v dvobojih v medsebojnih obračunih s Poljaki. Gostitelji prvenstva so namreč do tega obračuna dobili vseh devet tekem. "Žal nam je, da se od celjske publike nismo poslovili z zmago. Želeli smo, čeprav smo bili po porazu s Hrvati nekoliko izpraznjeni," je bil po končanem dvoboju kratek Joksimović.

izid:

Slovenija - Poljska 61:71 (17:19, 28:36, 42:53)

KOMENTARJI (1361)

IFILLSLOVENIABCKUNFILLME
10. 09. 2013 13.36
+0
odkar se politika meša v šport bo tak (mislim na Bratuškovo,ki je prišla gledat tekmo med hrvaško in slovenijo). So mel tremo.
Symbolic
10. 09. 2013 17.35
+2
Uf... ti si pa "najdo" tapravega krivca... Bravo!
noble
10. 09. 2013 12.37
-1
Po vseh teh kritikah bo zanimljivo spremljat kako se bodo naši reprezentanti odzvali ali s konkretno, hrabro igro ali pa bodo polagali kabel ?
Symbolic
10. 09. 2013 13.09
Italija nas čaka jutri... Upam, da bodo preskočili to oviro... :) .
noble
10. 09. 2013 13.34
Symbolic
10. 09. 2013 16.19
Točno... maš prav, 12.09. ob 21:00... Thanks!
zdrava.pamet
10. 09. 2013 12.25
+5
Žal mi je naših košarkarjev, samo po mojem mnenju je to prvenstvo v ljubljani sedaj samo za to dobro, da prikrije kako država drvi v prepad...še bolj bo pa zanimivo, ko se bo pojavil račun za organizacijo te parade....
ja_pa_ja
10. 09. 2013 12.32
+2
Ja, to bo res zanimivo...pričakovali so vsi strašno velike koristi
10. 09. 2013 12.34
+2
vedel je jankovič, da se bo pozornost obrnila stran od njega....
ja_pa_ja
+2
on bo že našel način da si še malo dofila denarnico
ja_pa_ja
10. 09. 2013 12.18
+1
To se strinjam, da so bile igre z izjemo tiste s Španijo slabe. OK, je kar je, podpiramo jih do konca, v kolikor se način igranja in rezultati ne bodo obrnili bi pač moral selektor takoj po zadnji tekmi odleteti. Brez pardona.
barbato333333
10. 09. 2013 11.13
Zakaj ne objavite komentarj
10. 09. 2013 11.12
+2
No koncno malo bolj realni komentarji...vi rabte 10 tekm da vidte da pac ni kvalitete ....igralci ki igrajo v povprecnih evropskih klubih in ki tam niso nosilci igre ne morjo kar naenkrat trpat kos...edini ki igra pod svojim nivojem je dragic...tut nachbar kije predevsem katastrofalen v obrambi..fantje taka je realnost..ce ne bi igral dom Bi ze pakiral kufre..in tko bo tut na naslednjih prvenstvih, ker nimamo podmladka..pac se bomo mogl sprjaznt da bomo v rangu belgije,ukrajine naslednjih 10 let...tko kot gre nasa drzava v k... Gre tudi sport...nazalost..poglejte hrvate..oni bodo haral v vseh sportih..kasen majo podmladek v vseh sportih..plus ekonomsko bodo amerika za ns cez 10 let
Jani Prešern
10. 09. 2013 10.10
-3
A mi lahko kdo razlozi kako lahko srbija z 2porazi nosi 4tocke naprej?! Kaksno tockovanje a ste resni
+3
Kako ne veš, prosto kot "pasulj" : Srbija je v skupini z Latvijo, Ukraino, Belgijo, Litvo in Francijo... V predtekmovanju je Srbija premagala Latvijo (80:71) ter Litvo (63:56), zmaga šteje 2 točki, 2 zmagi pa 4 točke...Igra se 11.09. in sicer: Latvija - Ukraina (14:30), Belgija - Srbija (ob 17:00) ter Litva - Francija (21:00)... Še kaj ni jasnega?
LOS - T
10. 09. 2013 17.11
sabo nosiš točke ki si jih dosegel proti tistim ki gredo tudi naprej...
general 1
10. 09. 2013 10.01
+0
Ce nasi izgubijo proti italiji na naslednji tekmi more bit dvorana prazna slo. navijacov
music2
10. 09. 2013 09.54
+3
Kdorkoli od vas lahko, naj prosim javi tole našim košarkarjem. Napravil sem analizo video posnetkov in opazil NEVERJETNI VZOREC, ki se ponavlja. Če naš kapetan Lakovič zadene, se morala fantov dviguje in zadevajo. Ko naš kapetan Lakovič greši koše, naši fantje za njim grešijo. --TO JE RESNI PROBLEM, KATEREGA SE OPAZI !! Ko kapetanu Lakoviču gre morala dol, gre vse dol... RESNO ! Dejte si ogledat posnetke in boste videli, kako neverjetno POVEZANA STA DVA DOGODKA: LAKOVIČEV PERFORMANS in PERFORMANS OSTALIH v eikipi.
London?an
10. 09. 2013 09.49
+6
Naslednja misija je Italija. Ne smemo se bati njihove strašanske statistike ampak samo gas naprej !!
general 1
10. 09. 2013 09.50
-4
dogg_
10. 09. 2013 09.44
+14
Ne vem zakaj se določeni 'jezite', češ da se pljuva po reprezentanci, ko ta izgubi. Ni čisto tako. V športu ni vse v rezultatu, kajti dober rezultat pride, ko se ti vse poklopi na tekmi (dnevna forma, sreča itd.), ampak če pa ni niti pravega odnosa v igri, borbe in želje po zmagi, potem tudi rezultata ne bo!! In to je to, kar pravi poznavalci športa kritiziramo, da se odigra tekma brez pravega žara borbe, brez prave želje po zmagi. Laiki pač samo spremljate mirno s kavča in teh zadev ne opazite! Zato, prosim ne govori neumnosti, da je kdo obrnil hrbet proti našim igralcem zaradi včerajšnjega poraza, kvečjemu so naši igralci ''pustili na cedilu'' tistih nekaj tisoč ljudi, ki je kupilo karte in jih prišlo spodbujat! PROBLEM JE V ODNOSU, NE REZULTATU!!!
sodnik62
10. 09. 2013 09.52
+1
Ma ni tako hudo, dejstvo je, da je poljakom vse šlo kot po maslu. Še proste mete so zadeval. Res pa je, da zadevaš ko so napadi izdelani, ko je igralec prost, da mirno vrže. Mogoče pa se še obrne, na tem prvenstvu razen tekme z Španijo nismo videli prave vrednosti te reprezentance. Imajo še nekaj tekem, da se dokažejo. Sem optimist, mislim pa, da bi lahko imeli domačega, bolj kvalitetnega trenerja. Z Maljkovičem smo se že enkrat opekli in bi že takrat poiskali boljšega.
JanzeLjjj
10. 09. 2013 09.42
+20
Jaka Lakovič tri trojke od osemnajstih, v petih tekmah???? Pa kdo je tu nor???? Jaz kot totalni antitalent bi jih zadel več, da ne govorimo o pro športniku! Pa nočem biti žaljiv do nikogar!
ZOMBIJansha
10. 09. 2013 09.45
+7
dogg_
10. 09. 2013 12.35
+1
se poplnoma strinjam s tabo, ampak zato je tam trener (ki je po mojem mnenju neprimeren za to reprezentanco!), da ga ne pošlje več v igro...
general 1
+0
Se bojim da bodo makaro.narji nase slovenske burekase pojedli heeeehee
GTR
+8
Se nekaj hvalimo z 12 igralci,... a dej no, če ni bratov Dragić na igrišču, pol vseen če takoj se predamo. Lakovič je največja rupa Eurobasketa... fant pejt v pokoj, dost je blo, mečeš ko star ata, samo da dobiš zogo imamo izgubljen napad, ki traja 23 sekund, potem se pa s trojke vrze posiljen met... ma katastrofa uglavnem. A ste imeli eno tekmo kjer je bil met za 2! točki nad 40% ?! Pa to je sramota modeli.
sodnik62
10. 09. 2013 09.47
+2
Vendar je kar naprej dobival priložnost !
GTR
10. 09. 2013 09.48
+1
mogoče ga je hotel razigrati, pričakujem in upam da bo v stozicah odigral max 5 min na tekmo.
sodnik62
+2
Ni izključeno, da se mu odpre, dejstvo pa je, da se igra upočasni, ritem pade, kar je do zdaj vedno bolj koristilo nasprotniku. Da o izgubljenih žogah in igri v napadu brez ideje ne govorimo.