Kelti se ne dajo, izsilili šesto tekmo

Boston, 02. 05. 2013 07.37 |

Košarkarji moštva NBA Boston Celtics so v uvodnem krogu končnice na gostovanju ugnali New York Knicks (92:86) in si zagotovili šesto tekmo. Junak velike zmage je bil Kevin Garnett.

Košarkarji moštva NBA Boston Celtics se ne dajo. Varovanci Doca Riversa so z borbeno predstavo uspeli izsiliti šesti obračun prvega kroga končnice. Na gostovanju v Madison Square Gardnu se je najbolj izkazal veteran Kevin Garnett, ki je 16 točkam dodal 18 skokov in skrbel za to, da so bili kelti vseskozi korak pred tekmecem. Prva četrtina je pripadla kratkohlačnikom, nato pa so izvrstno nadaljevali gostje, ki so drugi del dvoboja dobili s 25:17, tretjo četrtino pa s 24:21.

Kevin Garnett je blestel v obrambi in napadu.
Kevin Garnett je blestel v obrambi in napadu. FOTO: Reuters

V zadnjem delu dvoboja so gostitelji poizkušali potek obračuna preobrniti, a več od poraza z 92:86 niso uspeli izsiliti. "Nismo bili panični, ko so se začeli težki trenutki," je uvodoma po končanem dvoboju dejal strateg gostov Rivers in dodal: "Rekel sem si – enkrat bo trud poplačan. Pred nami je naslednji dvoboj, verjamem, da bodo fantje spet odigrali izvrstno."