Katastrofa zmajev na kazanskem parketu

Ljubljana, 17. 11. 2011 18.25 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so v 5. krogu Evrolige na gostovanju pri Unicsu iz Kazana izgubili z 81:51. Tako tudi po peti letošnji evropski preizkušnji ostajajo pri vsega zmagi, njihove možnosti za napredovanje v top 16 pa so še manjše.

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije tudi po gostovanju pri Unicsu iz Kazana ostajajo pri vsega zmagi. Tokrat so bili dorasel tekmec ruskemu klubu le v uvodni četrtini, ki se je končala z vodstvom čete Saša Filipovskega (20:18). V nadaljevanju so domačini zmanjšali število tehničnih napak na minimum, začeli zadevati z vseh položajev, obramba slovenskih podprvakov pa je bila iz trenutka v trenutek šibkejša.

Ratko Varda
Ratko Varda FOTO: Damjan Žibert

Tudi v drugih elementih košarkarske igre Ljubljančani v drugem polčasu niso uspeli več držati priključka z razpoloženim tekmecem, pri katerem je bil še posebej razpoložen Terrell Lyday (22 točk). Dvoboj se je končal z visoko zmago zasedbe iz Kazana (81:51), ki je tokrat nastopila brez poškodovanega Nathana Jawaia. Ob tem dodajmo, da je z dvomestnim številom košev dvoboj pri Ljubljančanih končal le Ratko Varda (13 točk).

Varda je vse točke dosegel v prvem polčasu, v nadaljevanju pa so igralci Unicsa zaustavili tudi njega. "Dobro smo začeli tekmo, zato mi je tako nadaljevanje, ki smo ga prikazali v drugem polčasu, še posebej nerazumljivo. V obrambi smo bili preslabi, dovolili smo, da se je razigral odlični Lyday. Domači so zadeli praktično vse. V drugem delu tekme nas je pokopal Wilkinson, ki je zadel serijo odprtih metov iz razdalje. Žal smo sedaj v težkem položaju, kar se tiče preboja v TOP16 Evrolige, a gremo naprej iz tekme v tekmo. Naša skupina se je pokazala kot izjemno težka in morda za našo ekipo ter naš nivo resnično premočna, a najprej moramo analizirati sebe, potem pa govoriti o drugih," je po tekmi povedal trener ljubljanskih košarkarjev Filipovski.

izid:

Unics Kazan - Union Olimpija 81:51 (61:39, 39:34, 18:20)

KOMENTARJI (37)

bucko-
20. 11. 2011 14.00
prou jim je...KRKAA.<333
moster
18. 11. 2011 21.43
SAM TO NE VEM, A JE BIL RAJGEL U PRVI PETERKI!
zajcek_bine
18. 11. 2011 16.48
dobr da iljevskia in ožbolta, če bi bla ondva not, bi zgubli za 50 pik.....
bootsy
18. 11. 2011 16.11
čudnu ne ljublančani, k zmagamo se hvalmo da smo svetovni prvaki, k pa zgubimo pa govorimo čez tistu kar smo prejšen dan hvalili. Salina smo taku hvalil proti krki, nespomnem se da bi v evroligi on dau več k 10 točk, on ma priblisk košarke samo 1 krat na mesec. Bertans ima pribliske samo enkrat na leto drugač več kot 10 pik na svojem računu ne vidi. Murič pa Blažič sta profesorja za Čapina ki ma tud enomesečne pribliske košarke. Taku uspešnih sezon k sta jih mela slovenska kluba v lanski sezoni lahko spet pozabimo za pet let. kk smo slovenci umetniki neki na hitru zapravit kar si pridelamo predvsem uspehi v košarki. Kar se pa ep v Sloveniji bol da ga nimamo ker nas bo sram.
bootsy
18. 11. 2011 16.07
čudne ne ljublančani, k zmagamo se hvalmo da smo svetovni prvaki, k pa zgubimo pa govorimo čez tistu kar smo prejšen dan hvalili. Salina smo taku hvalil proti krki, nespomnem se da bi v evroligi on dau več k 10 točk, on ma priblisk košarke samo 1 krat na mesec. Bertans ima pribliske samo enkrat na leto drugač več kot 10 pik na svojem računu ne vidi. Murič pa Blažič sta profesorja za Čapina ki ma tud enomesečne pribliske košarke. Taku uspešnih sezon k sta jih mela slovenska kluba v lanski sezoni lahko spet pozabimo za pet let. kk smo slovenci umetniki neki na hitru zapravit kar si pridelamo predvsem uspehi v košarki. Kar se pa ep v Sloveniji bol da ga nimamo ker nas bo sram.
London?an
18. 11. 2011 14.35
zdaj lahko vidimo kaj smo kritizirali lani ...
Aleš Laura
18. 11. 2011 13.09
lani ste pa ilievskega kritizirali.evo zdaj pa mamo
Stuttgart
18. 11. 2011 12.56
Slovenci smo, priznam svetovni prvaki v kritiziranju. Toda, to kar nam pa letos Olimpija kaže na parketu pa je res žalostno in počasi zastrašujoče. Če imajo Varda , pa Geen in Markota še svoje prebliske je pa linija playev in šuterjev katastrofalna. Skomine po Ilijevskem naraščajo. kateri pametnjakovič mu ni ponudil nove pogodbe....ker se na denar zgovarjati v tem pprieru NI RES!!
basko71
18. 11. 2011 11.06
Dobro, da nisem gledal. Z ekipo, ki jo imajo pa je to realen doseg. Sramota za klub in slovensko košarko, da smo postali topovska hrana za nasprotnike.
pomagamprvi
18. 11. 2011 09.55
oprosti olimpija, nimam te tako rad da bi gledal tekmo do konca. zdržal se do 22ste minute.
1907955
18. 11. 2011 08.47
Recept:Filipovski bi moral postaviti sistem: 6 (obramba):2 (sredina):7 (napad).Ni vrag,da ne bi pod lastnim košem ujeli kakšno žogo, v napadu pa dali vsaj 6 košev na četrtino.V skrajnem primeru pa v napad z vsemi petnajstimi,pa še kakšen v kravati bi priskočil na pomoč!
k1965
18. 11. 2011 08.26
Prvo zamenjat trenerja in to takoj če se da še kej rešit, če ne pa spet eno leto čakat. Rajgl je lansko leto pripeljal vse igralce in tudi trenerja pa se je nekak izšlo. Letos je pripeljal samo Filipovskega pa se ni izšlo.
MaX24
18. 11. 2011 08.01
SAM KARTE SO PA 40 EVR V STOŽICAH ZA KOŠARKO ,TRIBUNE OB IGRIŠČU ... VEČ KOT V NBA PA V BARCELONI ... Z TEM DA ŽE V NAPREJ VEŠ DA MAJO 5% MOŽNOSTI ZA ZMAGO .. PODEN !!!
gajakalan1
18. 11. 2011 06.45
kot sem napovedal pred sezono ,ekipa je zelo zanič,kakovosti ni ,trener filipovski ni bil nikoli dobr,razen pri sagadinu kot pomočnik,skratka še par tekem pa filipovski gre,olimpiji pa letos ostane liga nlb. nevem pa kdo je tako ekipo sestavil ,mrtu pjen bi sestavu 10x boljšo
mare.florida
18. 11. 2011 04.56
Če želi klub ostati v eliti,bo moral žrtvovati malo več denarja za solidne igralce ker drugače je najbolje da gre klub v amaterske vode.Z to politiko bodo izgubili sponzorje predvsem pa gledalce (navijače) Morajo se zavedat da brez dobrih rezultatov take olimpije nihče ne zanima.Škoda dvorane,ker bo samevala.Tudi na tv ne bo nihče več gledal tako žalost.Čas je da se Rajgel in ostali malo zamislijo.Vedno manj je časa... RES ŽALOSTNO JE VSE SKUPAJ :(