Izraelski debi Anzulovića se ni izšel, Krka visoko izgubila z Maccabijem

Rishon LeZion, 20. 01. 2016 20.19 |

Košarkarji novomeške Krke so doživeli tretji poraz v drugem delu pokala Fiba. V četrtem krogu so bili brez moči na gostovanju pri izraelskem Maccabiju iz Rishon Le Ziona (79:61), kjer je dolenjsko moštvo prvič po slovesu Ivana Velića vodil Vladimir Anzulović.

Krko je prvič vodil novi trener Vladimir Anzulović.
Krko je prvič vodil novi trener Vladimir Anzulović. FOTO: Damjan Žibert

Novomeščani so "razpad sistema" doživeli v drugem polčasu, ko so v petnajstih minutah dosegli vsega trinajst točk in gostiteljem prepustili vodstvo iz prvega dela. Izraelski košarkarji - lani so bili polfinalisti tamkajšnjega prvenstva - so najvišjo prednost dosegli v 35. minuti po delnem izidu 43:15 (73:51). Kljub tretjemu porazu, ob tem, da je Maccabi zmagal z višjo razliko kot Krka v Novem mestu, imajo varovanci novega trenerja Vladimirja Anzulovića - bila je to njegova prva tekma po odhodu Ivana Velića - še vedno teoretične možnosti za napredovanje v osmino finala.

Na preostalih dveh tekmah bodo gostili finsko Katayo (27. 1.) in francoski Asvel (3. 2.). Prvi strelec Krke v Izraelu je bil Ive Ivanov s 14 točkami, Matic Rebec je imel sedem podaj in 12 točk, Jure Lalić pa je zbral 10 točk. Krka je izgubila 24 žog, zadela le tri trojke iz dvanajstih poskusov, v podrejenem položaju pa je bila tudi pri skokih (28:30) ter podajah (16:24).