Aleksandrovac, 29. 10. 2012 22.11 |

Košarkarji ljubljanske Union Olimpije so v 6. krogu regionalne lige ABA gostovali v Aleksandrovcu in izgubili proti Igokei (87:82). Najboljši strelec v vrstah slovenskih podprvakov je bil Dominic Waters (15 točk).

Ljubljančani so po bolečem evroligaškem porazu morali na zahtevno gostovanje k neporaženemu ABA ligašu Igokei iz Aleksandrovca. Varovanci trenerja Saše Filipovskega ob napornem ritmu nimajo posebej veliko časa za regeneracijo, a vseeno so se za dvoboj z zasedbo iz Republike srbske uspeli zbrati. V prvi četrtini so potrebovali kar nekaj časa, da jim je igra povsem stekla, z dobro predstavo v obrambi in kombinatorno igro v napadu so namreč hitro prevzeli pobudo (14:6) in po prvih desetih minutah igre vodili z 21:20. V nadaljevanju so bolje zaigrali tudi varovanci Dragana Bajića, ki pa so za hip zastali, Dražen Bubnić in Klemen Prepelič sta jih kaznovala s trojkama in Ljubljančani so povedli z 31:24, dve minuti pred odmorom pa je Dylan Page prednost povišal na 12 točk (39:27). Slovenskim podprvakom visokega ritma ni uspelo držati vse do odmora, zasedbi iz Aleksandrovca pa je zaostanek uspelo znižati na osem točk (37:45).

Dominic Waters
Dominic Waters FOTO: Aljoša Kravanja

Nadaljevanje je bilo čisto v znamenju zasedbe iz Aleksandrovca. S trojko je drugi polčas odprl Clifford Hammonds in dal krila soigralcem, ki so brez težav na 45 ujeli Ljubljančane. Ti so za prvi koš v nadaljevanju potrebovali kar tri minute (Dino Murić). Igokea se je brez večjih težav prebijala do koša, v obrambi igrala zbrano in 3. četrtino dobila s 23:12, pred sklepnim delom dvoboja pa imela štiri koše prednosti (60:56). Črne minute Ljubljančanov pa se niso zaključile niti v začetku odločilnega dela dvoboja. Domačini so se namreč še naprej poigravali s slovenskim evroligašem, po dveh minutah nadaljevanja pa so s trojko Hrvata Siniše Štembergerja povedli že za sedem točk (65:58). Samo dve minuti kasneje je prednost narasla že na 12 in jasno je bilo, da bodo slovenski predstavniki v regionalni konkurenci praznih rok zapustili dvorano Laktaši.

Ob koncu so se sicer uspeli malce pobrati, Luka Rupnik je zadel za tri in jih približal na vsega štiri točke zaostanka (82:78), a za popolni preobrat je zmanjkalo časa.