Himkijeva stotica ljubljanski Olimpiji

Moskva, 26. 11. 2014 17.20 |

Union Olimpije je odigrala 7. krog v skupini D evropskega pokala. Ljubljančani, ki so oslabljeni gostovali pri ruskem Himkiju, so v Moskvi izgubili (105:77) in ostajajo pri izkupičku štirih zmag in treh porazov.

Košarkarji Uniona Olimpije so v Moskvi odigrali sedmo tekmo skupinskega dela evropskega pokala. Za varovance trenerja Aleša Pipana je bil to tretji poraz v tem tekmovanju, gostitelj moskovski Himki je bil tokrat veliko boljši tekmec. Ljubljančani so v Rusiji nastopili kadrovsko oslabljeni, nastopili so z vsega osmimi košarkarji, kar so gostitelji izkoristili. Lepo prednost so si priigrali že v prvi četrtini in nato večji del srečanja vodili za 20 ali več točk. Ob polčasu je bil izid 63:46, zmaji so se najbolj približali sredi tretje četrtine, ko je bilo +11 (69:58), a je v naslednjih minutah razlika spet zrasla. Tako je bilo tudi v zadnjem delu tekme, Himki pa je zabeležil zanesljivo zmago (105:77). Pri gostiteljih je bil najbolj učinkovit hrvaški branilec Marko Popović (20 točk), pri Unionu Olimpiji pa sta po točkah izstopala Halil Kanacević (20 točk, 13 skokov) in Klemen Prepelič (24 točk, trojke 6/13).

Trener Aleš Pipan se s košarkarji iz Moskve vrača s porazom.
Trener Aleš Pipan se s košarkarji iz Moskve vrača s porazom. FOTO: Damjan Žibert

Kimki Moskva - Union Olimpija 105:77 (36:14, 63:46, 83:61)