Helios v Laškem do dvojnih točk

Laško, 03. 03. 2012 22.44 |

Košarkarji domžalskega Heliosa so dobili slovenski derbi v ligi ABA. V dvorani Tri Lilije so s 73:67 premagali laški Zlatorog. Dvoboj je štel tudi za točke državnega prvenstva, tako da so Domžalčani dosegli dvojno zmago.

Košarkarji Heliosa so se dokončno izognili izpadu iz lige Aba. Štiri kroge pred koncem rednega dela so Zlatorogu pobegnili za štiri zmage, ob tem da so dobili tudi obe medsebojni tekmi. A medtem ko se lahko Domžalčani zdaj sprostijo in pripravijo na odločilne dvoboje v ligi Telemach, čaka igralce Zlatoroga v zadnjih krogih praktično misija nemogoče. Na treh domačih tekmah (Radnički, Budućnost, Krka) in gostovanju pri Hemofarmu morajo nadoknaditi vsaj tri zmage zaostanka za predzadnjim, če želijo ubežati zadnjemu mestu, ki pomeni izpad v lige Aba.

Zmago Sagadin je našel recept za zmago proti Laščanom.
Zmago Sagadin je našel recept za zmago proti Laščanom. FOTO: Damjan Žibert

Tekma v dvorani Tri lilije se je razživela v drugem polčasu. Gostje so prvi korak k zmagi naredili med 25. in 30. minuto, ko so si po zaslugi niza točk Draga Pašalića in Klemna Prepeliča priigrali devet točk naskoka (46:55). Laščani so se kmalu vrnili v igro (52:55), toda podobno hitro znova zaostali (52:61). Kljub temu je moral Helios ubraniti še en protiudarec Zlatoroga, saj se je ta dve minuti pred koncem približal na 62:65. Odločilno vlogo so odigrali Prepelič, Earl Gay in Dražen Bubnič.

Zlatorog - Helios 67:73 (19:21, 33:32, 48:55)