Helios v dramatični končnici klonil proti Zagrebu

Domžale, 03. 02. 2012 22.18 |

Košarkarji Heliosa iz Domžal so v 21. krogu lige ABA z 81:82 klonili proti Zagrebu. Varovanci Zmaga Sagadina so imeli celo napad za zmago, a so bili neuspešni.

Domžalčani so proti Zagrebčanom prikazali zelo dobro predstavo, v izjemno dramatični končnici pa so hrvaški prvaki z zvrhano mero sreče gostiteljem prizadejali 14. poraz v regionalni ligi. Izbranci domačega trenerja Zmaga Sagadina so bili skozi celotno srečanje povsem enakovredni favoriziranim gostom, na trenutke pa so jih celo zasenčili. Gostitelji so slabi dve minuti pred koncem nadoknadili štiri točke zaostanka (73:77), Klemen Prepelič pa je nato ukradel žogo nekdanjemu hrvaškemu reprezentantu Damirju Mulaomeroviću in zabil za vodstvo s 78:77.

Drago Pašalič je dosegel 15 točk.
Drago Pašalič je dosegel 15 točk. FOTO: Damjan Žibert

Gosti se niso predali, prek svojega najbolj razpoloženega moža Maria Kasuna, ki je zadel oba prosta meta, so znova povedli za točko (78:79). Nato je na sceno stopil domači organizator igre Darnley Earl Gay, 45 sekund pred koncem je zadel trojko za vodstvo z 81:79. V izjemno razburljivi končnici je gostujoči igralec Sean Gregory May – ob tem je prekršek nad njim naredil Dražen Bubnić – najprej poravnal izid, nato pa zadel še prosti met za končnih 82:81. Sagadin je zahteval minuto odmora, zadnji taktični dogovor na tekmi pa se je domžalskim košarkarjem ponesrečil in zmaga je odšla v hrvaško prestolnico.

V domžalski ekipi sta bila najbolj učinkovita Gay z 19 točkami in devetimi podajami ter Drago Pašalič s 15 točkami, v gostujoči pa je Kasun dosegel 22 točk in pobral osem žog pod obema obročema. Helios bo v naslednjem krogu (12. februar) gostoval pri beograjski Crveni zvezdi.

Helios – Zagreb 81:82 (21:17, 16:26, 25:17, 19:22)