Helios presenetil Union Olimpijo

Ljubljana, 22. 01. 2012 21.16 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 18. krogu lige Aba v domači dvorani Stožice po podaljšku izgubili proti domžalskemu Heliosu s 83:92. Junak v vrstah gostov je bil Američan Darlney Earl Gay, ki je dosegel kar 28 točk.

Košarkarji Union Olimpije so po zmagi v prejšnjem krogu proti Crveni zvezdi v Stožicah gostili še domžalski Helios. Ljubljančani so bili v slovenskem obračunu favoriti, vendar se je Helios dobro upiral, po podaljšku pa celo premagal ljubljansko ekipo in zabeležil peto zmago v regionalni ligi. Ljubljančani so hitro povedli, Helios pa približal, sredi prve četrtine pa tudi prvič povedel (8:7). Po košu Blaža Črešnarja in trojki DJ Gaya je na semaforju kazalo 13:7 za goste. Domači so se minuto pred koncem približali na dve točki (14:16), 16:18 pa je bil izid prve četrtine. Po dveh minutah druge četrtine so gosti svoje vodstvo še povišali (20:16). Domžalčani so nato znova povedli (28:23), po nekaj hitrih koših na obeh straneh pa je bilo na semaforju 30:30. V zaključku prvega dela tekme so Ljubljančani vendarle zaigrali nekoliko bolje in na odmor odšli s prednostjo 38:33.

Domžalčani so po podaljšku presenetili favorizirane Ljubljančane.
Domžalčani so po podaljšku presenetili favorizirane Ljubljančane. FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju je Helios rezultat hitro poravnal (41:41). Po izenačeni igri so Ljubljančani v zaključku tretje četrtine pobegnili na osem točk prednosti (57:49). V zadnjem delu igre so Domžalčani spet nadoknadili zaostanek in se približali na točko zaostanka (65:64). Gay je slabo minuto pred koncem s trojko rezultat izenačil na 75:75, Pašalić pa je je Helios popeljal v vodstvo. Jeretin je v naslednjem napadu izenačil in izsilil podaljšek.

Ta je pripadel domžalskim košarkarjem, ki so preko prostih metov Gaya, zabijanja Pašalića in dveh metov za tri točke Gaya ter Jureta Besediča nadigrali goste in slavili z 92:83. Najboljši strelec je bil Gay, ki je tekmo končal pri 28 točkah, od tega je zadel sedem metov za tri točke, pri Olimpiji pa jih je 23 dosegel Vladimir Dašić. Helios bo 28. januarja v Domžalah gostil Budućnost, dan kasneje pa čaka Union Olimpijo gostovanje pri Cedeviti.

Union Olimpija - Helios 83:92 (16:18, 22:15, 19:16, 20:28, 6:15)