Grizliji zapravili 27 točk naskoka

Memphis, 30. 04. 2012 07.14 |

Košarkarji NBA-moštva Memphis Grizzlies so po izjemnih treh četrtinah dvoboja izgubili proti Los Angeles Clippersom (99:98). Na prvi tekmi končnice so zapravili kar 27 točk naskoka.

V FedEx Forumu je vse dišalo po zanesljivi zmagi Memphis Grizzliesov, ki so dominirali tri četrtine dvoboja, v sklepnem delu obračuna pa je njihova prednost znašala že skoraj neverjetnih 27 točk. A igralci moštva Los Angeles Clippers so se dvignili kot feniks iz pepela in bili iz napada v napad bliže popolnemu preobratu. Prvič so povedli šele 23,7 sekunde pred koncem obračuna, ko je natančno prosta meta izvedel Chris Paul (14 točk).

Chris Paul je zadel odločilna prosta meta.
Chris Paul je zadel odločilna prosta meta. FOTO: Reuters

Na semaforju je pisalo 99:98, gostitelji, ki so zadnjo četrtino izgubili s 35:13, pa so vse upe položili na Rudyja Gaya, ki je 0,9 sekunde pred koncem dvoboja zgrešil zadnji met. Clippersi so tako končnico začeli z zmago. "Več kot zadovoljni smo, saj je prvo zmago najtežje doseči. Verjamem, da nam bo to vlilo prepotrebne samozavesti, naša želja pa je, da bi dobili tudi naslednji dvoboj,“ je po zgodovinskem preobratu – gostom je namreč uspel največji preobrat v končnici v zgodovini tekmovanja – dejal junak tekme Chris Paul (14 točk).

Memphis Grizzlies – LA Clippers 98:99 / 0:1
San Antonio Spurs – Utah Jazz 106:91 / 1:0
LA Lakers – Denver Nuggets 103:88 / 1:0
Atlanta Hawks - Boston Celtics 83:74 / 1:0