Rodriguez zmanjšal zaostanek za Arujem le na sekundo

Zagreb, 06. 09. 2015 23.19 |

Španski kolesar Joaquim Rodrigez je zmagovalec 15. etape kolesarske dirke po Španiji, z uspehom v gorski etapi, ki se je končala z 12,7 kilometra dolgim vzponom, pa se je v skupnem seštevku povsem približal vodilnemu Italijanu Fabiu Aruju. Do skupnega vodstva in rdeče majice mu je zmanjkala le sekunda.

Kolesarji na Vuelti
Kolesarji na Vuelti FOTO: Reuters

V cilju 175,8 kilometra dolge preizkušnje je imel El Purito 12 sekund prednosti pred Poljakom Rafalom Majko, tretje mesto je v etapi zasedel Rodriguezov moštveni kolega Daniel Moreno. Kolumbijec Nairo Quintana in Fabio Aru sta v cilj prišla kot četrti in peti, zaostala sta 15 sekund.

Največji poraženec etape je bil moštveni kolega Luke Mezgeca, ki se seveda v etapi ni boril za visoka mesta, pri ekipi Giant Alpecin Tom Dumoulin. Nizozemec je zaostal 51 sekund in moral tretje mesto v skupnem seštevku prepustiti Majki.