Golden State v ponovitvi finala spet boljši od Clevelanda, Bosh rešil 'slovenski' Miami

Miami, 26. 12. 2015 07.46 |

Košarkarji iz Miamija so dosegli 17. zmago v ligi NBA. Na božični dan so v domači AmericanAirlines Areni na kolena položili tekmece iz New Orleansa in po podaljšku slavili s 94:88. Najbolj prepričljiva moža na igrišču sta bila Chris Bosh s 30 in Dwyane Wade z 19 točkami, v podaljšku pa sta dosegla 13 od skupno 16 točk za Miami.

Chris Bosh je bil junak zmage Miamija.
Chris Bosh je bil junak zmage Miamija. FOTO: Reuters
Barve floridske ekipe zastopata tudi dva slovenska košarkarja. Goran Dragić je na parketu preživel 40:04 minute in v tem času dosegel sedem točk, šest podaj in tri skoke, Beno Udrih pa je v 12:52 minute dosegel po štiri točke in podaje ter dva skoka.

Miami je na božični dan dosegel že deseto zmago (doslej je izgubil le dve), a ta bo zavoljo slabe in povprečne predstave hitro padla v pozabo. Kar nekaj igralcev se je po tej tekmi posulo s pepelom, med drugim tudi Dwyane Wade. "Obe ekipi sta prikazali naravnost grdo predstavo. Zmaga je edino, kar šteje, zanjo pa si največ zaslug lasti Bosh, ki nas je med celotno tekmo vseskozi držal na površju," je po tekmi med drugim dejal Wade.

Ob Chrisu Boshu in Wadu se je izkazal tudi Hassan Whiteside, ki je v zgolj 25 minutah zbral kar 17 skokov za Miami, v gostujoči zasedbi pa je bil najbolj učinkovit z 29 točkami, 15 skoki ter po štirimi podajami in ukradenimi žogami.

Draymond Green je bil tokrat prvo ime v vrstah Golden Stata.
Draymond Green je bil tokrat prvo ime v vrstah Golden Stata. FOTO: Reuters

Golden State je v ponovitvi letošnje finalne serije ugnal Cleveland z 89:83 ter dosegel že 28. zmago v tej sezoni. Na svojem sezonskem računu ima le en poraz, na košarkarskem posladku pa sta se pri kalifornijski ekipi najbolj izkazala Draymond Green z 22 točkami in 15 skoki ter Stephen Curry z 19 točkami. Pri osmoljencih je bil najbolj učinkovit LeBron James s 25 točkami.

Houston je zaustavil niz sedmih zmag v nizu San Antonia in slavil z 88:84, junak dvoboja pa je bil James Harden, ki je v drugem polčasu dosegel 18 od svojih 20 točk. Pri ostrogah je Kawhi Leonard dosegel 20 točk.

Chicago je v gosteh ukanil Oklahomo City in zmagal s 105:96. Pri zmagovalcih sta bila najbolj prepričljiva Jimmy Butler s 23 točkami ter Španec Pau Gasol z 21 točkami in 13 skoki, medtem ko je pri gostiteljih Kevin Durant dosegel 29 točk, devet skokov in sedem asistenc, njegov soigralec Russell Westbrook pa 26 točk, sedem skokov in osem podaj.

V mestnem derbiju so Los Angeles Clippers ugnali jezernike s 94:84. Pri zmagovalcih sta bila najbolj učinkovita Chris Paul s 23 točkami in Blake Griffin s 13 točkami in 14 skoki. V poraženi je D'Angelo Russell dosegel 17, veteran Kobe Bryant pa 12 točk.

Miami Heat - New Orleans Pelicans 94:88 - podaljšek
Oklahoma City Thunder - Chicago Bulls 96:105
Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers 89:83
Houston Rockets - San Antonio Spurs 88:84
Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers 84:94