Golden State po 11. zaporedni zmagi ogroža 'nedotakljivi' rekord Jordana in druščine

New York, 11. 02. 2016 08.59 |

Košarkarji Golden State Warriors v ligi NBA ne popuščajo. Njihova zadnja žrtev je bil Phoenix, Stephen Curry in druščina so jih premagali s 112:104. Za Golden State je bila to že 48. zmaga v 52 tekmah, uspešen je bil na 11. zaporednih tekmah.

Stephen Curry je bil spet prvo ime Golden Stata.
Stephen Curry je bil spet prvo ime Golden Stata. FOTO: AP
"Nismo odigrali svoje najboljše tekme, a pred tekmo sem igralcem rekel, če ne bomo delali napak, če ne bomo izgubljali žog, bo vse v redu. Izgubili smo jih le 13, kar je za nas dobra številka. Nadgradnje tega ni bilo, a vseeno smo pokazali dovolj, da smo vknjižili novo zmago," je dejal gostujoči trener Steve Kerr. Njegova ekipa se je vpisala v zgodovino kot najuspešnejša po 52 tekmah, ima eno zmago več kot dosedanja rekorderja Philadelphia iz sezone 1966/67 in Chicago iz sezone 1995/96. Chicago ima iz te sezone tudi rekord v številu zmag v rednem delu, uspešen je bil kar na 72 tekmah.

Stephen Curry, prvi zvezdnik Golden Stata, je dosegel 26 točk, bil povsem blizu tudi trojnemu dvojčku, saj je v statistiko vpisal še devet skokov in devet asistenc, da ga ni dosegel, je kriv predvsem njegov trener, ki ga je v zadnjem delu pri visokem vodstvu poklical na klop. Klay Thompson je za goste prispeval 24 točk, pri poražencih je bil z 20 najučinkovitejši Archie Goodwin.

Odlično še naprej igra tudi San Antonio, ki ima le osem porazov, tokrat je z 98:96 zmagal v Orlandu, čeprav je še v zadnji četrtini zaostajal 14 točk. Odločilen koš je 0,9 sekunde pred koncem dosegel Kawhi Leonard, ki je bil z 29 točkami tudi najboljši strelec svoje ekipe.

Od vodilnih ekip posameznih konferenc je tokrat praznih rok ostal Toronto, ki je moral priznati premoč Minnesoti, ki je v drugi četrtini zaostajala tudi za 18 točk, z dobro igro v drugem polčasu pa nadoknadila zaostanek. Junaka tekme sta bila Karl-Anthony Towns, v statistiko je vpisal 35 točk in 11 skokov, ter Andre Wiggins, ki je 13 od svojih 26 točk dosegel v zadnji četrtini. DeMar DeRozan je za Toronto prav tako dosegel 35 točk.

LeBron James in Kobe Bryant sta se prijateljsko objela.
LeBron James in Kobe Bryant sta se prijateljsko objela. FOTO: AP

Uspešen pa je bil Cleveland, vodilna ekipa centralne konference, s 120:111 je premagal Los Angeles Lakers, čeprav je ves drugi polčas igral brez lažje poškodovanega Kevina Lova. Kyrie Irving je dosegel 35 točk, največ v sezoni, Lebron James jih je dodal 29, pri gostih jih je Luis Williams dosegel 28, Kobe Bryant pa 17.

Najdaljšo sredino tekmo so odigrali v Bostonu, kjer so domači Los Angeles Clippers premagali s 139:134. Isiah Thomas je dosegel 36 točk, med drugimi tudi koš, ki je domači ekipi zagotovil podaljšek. Pri gostih je le točko manj dosegel Chris Paul. Po tekmi so pri gostujoči ekipi izvedeli še eno žalostno novico, v prometni nesreči je umrla Ingrid Williams, žena pomočnika trenerja Montyja Williamsa.

Portland Trail Blazers - Houston Rockets 116:103
Indiana Pacers - Charlotte Hornets 95:117
Orlando Magic - San Antonio Spurs 96:98
Philadelphia 76ers - Sacramento Kings 110:114
Boston Celtics - Los Angeles Clippers 139:134 (podaljšek)
Brooklyn Nets - Memphis Grizzlies 90:109
Detroit Pistons - Denver Nuggets 92:103
Cleveland Cavaliers - Los Angeles Lakers 120:111