Golden State na krilih odličnega Curryja izločil Udriha in druščino, naprej tudi Atlanta

Memphis, 16. 05. 2015 07.41 |

Košarkarji Golden Stata so na šesti polfinalni tekmi zahodne konference lige NBA v gosteh premagali Memphis s 108:95 in se uvrstili v konferenčni finale. To je v vzhodnem delu lige uspelo tudi Atlanti, ki je slavila v Washingtonu s 94:91 in prav tako napredovala s 4:2 v zmagah.

Stephen Curry je dokazal, zakaj si je letos prislužil naziv MVP.
Stephen Curry je dokazal, zakaj si je letos prislužil naziv MVP. FOTO: Reuters

Šesta polfinalna tekma končnice zahodnega dela končnice se je začela z minuto molka v spomin na legendarnega B. B. Kinga, enega največjih bluesovskih kitaristov, ki je umrl pozno v četrtek v svojem devetdesetem letu. Že od prve minute naprej pa je na igrišču izstopal Stephen Curry, najboljši igralec rednega dela lige NBA, ki je bil za domačo ekipo nerešljiva uganka. Do konca prve četrtine so si gostje iz Oaklanda priigrali trinajst točk prednosti, ki so jo v drugi povečali še za štiri in nato prednost brez večjih težav držali do konca.

Ob Stephenu Curryju, ki je bil z 32 točkami tudi najbolj učinkovit igralec tekme, zadel je kar osem trojk iz 13 poskusov, izkazal pa se je še z desetimi podajami in šestimi skoki, sta bila pri bojevnikih razpoložena še Klay Thompson z 20 točkami in Draymond Green s 16 točkami in 12 skoki. Pri poražencih je bil še najbolj razpoložen Marc Gasol, 21 točkam je dodal 15 skokov, pet blokad in štiri podaje, vendar z izjemo Zacha Randolpha, ki je tekmo končal pri 15 točkah, ni imel prave pomoči soigralcev. Beno Udrih je v osmih minutah prispeval štiri točke in se tako kot soigralci poslavlja od sezone.

Golden State se je tako po letu 1975 prvič uvrstil v finale zahodnega dela lige NBA. Takrat je v konferenčnem finalu premagal Chicago, nato pa v velikem finalu še Washington. S kom bo igral v finalu, bo znano po sedmi tekmi med Los Angeles Clippers in Houston Rockets. Izid v zmagah v tem obračunu je trenutno 3:3.

DeMarre Carroll je polnil koš Washingtona.
DeMarre Carroll je polnil koš Washingtona. FOTO: Reuters

Veliko bolj negotov je bil obračun v Washingtonu. Košarkarji Atlante Hawks, ki so peto tekmo dobili s košem Ala Horforda 1,9 sekunde pred koncem, so v Washingtonu po treh četrtinah vodili z osmimi točkami. Takšna je bila njihova prednost tudi še šest minut pred koncem tekme, toda Bradley Beal je s šestimi zaporednimi točkami domačo ekipo popeljal do vodstva z 88:87. Da ni prišlo do dokončnega preobrata, je poskrbel DeMarre Carroll. Zadnjo točko na tekmi je s prostega meta spet dosegel Horford. Washingtonu je preostalo še šest sekund za zadnji napad na tekmi, Paul Pierce je sicer dosegel trojko, toda na žalost domače ekipe že po zadnjem zvoku sirene.

V Washingtonu je za Atlanto DeMarre Carroll prispeval 25 točk in deset skokov, Paul Millsap in Jeff Teague sta dodala po 20 točk. Pri domačih pa sta izstopala Bradley Beal z 29 točkami in John Wall z 20 točkami in 13 podajami.

Atlanta se je po letu 1961, takrat so Hawks igrali še v St. Louisu, prvič uvrstila v konferenčni finale. V vzhodnem finalu jih čaka Cleveland.