Gogi blestel ob peti zmagi Sunsov v nizu

Washington, 27. 03. 2014 07.21 |

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns so se odpravili na zahtevno gostovanje k Washington Wizzards in zmagali z 99:93. Junak v vrstah zmagovalcev je bil vnovič slovenski branilec Goran Dragić.

V zaključku rednega dela sezone Goran Dragić in Eric Bledsoe potiskata Phoenix Suns v pravi smeri. Dosegli so peto zaporedno zmago, tokrat na gostovanju pri vselej neugodnem Washingtonu. V prvih dveh četrtinah so izbranci Jeffa Hornacka igrali zelo dobro do izteka prvega polčasa pa imeli že kar 10 točk naskoka (54:44). V nadaljevanju so tako le še nadzirali dogajanje na parketu in dvoboj mirno pripeljali h koncu.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Po zaslugi izjemnega Dragića – 25 točk, 7 skokov, 6 podaj – so se tako brez večjih težav veselili nove pomembne zmage. "Vesel sem, da se je tako zaključili, da nismo bili panični v zaključku," je po dvoboju povedal Ljubljančan, ki se ne obremenjuje s predstavami konkurenta za preboj v končnico Dallasa: "Ne razmišljamo o drugih. Pred sezono so napredovali, da bomo mi v celotnem tekmovalnem letu dosegli le 15 zmag!"

V noči na četrtek so bili aktivni tudi Memphis Grizzlies Bena Udriha. Slovenski branilec ni igral, grizliji pa so z 91:87 ugnali Utah Jazz.

Washington Wizards - Phoenix Suns 93:99
Utah Jazz - Memphis Grizzlies 87:91
Charlotte Bobcats - Brooklyn Nets 116:111 (podaljšek)
Boston Celtics - Toronto Raptors 90:99
Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 96:97
New Orleans Pelicans - Los Angeles Clippers 98:96
Minnesota Timberwolves - Atlanta Hawks 107:83
Indiana Pacers - Miami Heat 84:83